GündemManşet

CHP’de tüm gözler 9 Aralık’ta Maslak TİM’deki kongrede!

CHP’de dananın kuyruğu 9 Aralık‘ta kopuyor. Yeni ilçe başkanının belirleneceği kongre bu tarihte Maslak TİM Salonu’nda yapılacak. Kimi zaman kavgalı, kimi zaman gergin kimi zaman da sakin geçen mahalle delege seçimleri 15 Ekim’de tamamlandı. Şimdi gözler yaklaşık 10 aday içinde kimin ilçe başkanı seçileceğinde. Delege dağılımına göre şuan ki hiçbir aday tek başına ilçe başkanı seçilecek güçte değil. Hal böyle olunca partideki delege pazarlıkları baş döndürecek boyutta…

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL ANALİZ

CHP Sarıyer İlçe Teşkilatı’nda tüm gözler 9 Aralık’a çevrildi. Haftalardır devam eden delege savaşları Darüşşafaka ve Maden’de 15 Ekim’de yapılan final seçimlerle tamamlanmış oldu. Zekeriyaköy ve Maden başta olmak üzere kimi mahallelerde yaşanan kavgalar ve şaibeler seçim sürecine gölge düşürdü. Bazı mahallelerde ise üyeler tek liste halinde seçime girdi, seçimleri çarşaf liste kazandı.  Bazı yerlerde ise 2-3 liste savaştı, siyaseten kazananı olmayan seçimler yaşandı.  38 mahalledeki delege seçimlerinin tamamlanmasından sonra 400’ü mahallelerden, 18’i de ilçe yönetiminden doğal delege olmak üzere toplam 418 delege yeni ilçe başkanını seçmek için oy kullanacak. 9 Aralık’taki kongrede gelecekte yeni İl Başkanını seçecek 19 il delegesi de seçilecek. Sarıyer genelindeki delege seçimlerine göre şuanda hiç bir aday tek başına Sarıyer İlçe Başkanlığı’nı kazanabilecek güçte değil. Bu yüzdenden de parti içindeki delege pazarlıkları zirveye çıktı. Neredeyse her akşam bir mekanda delege pazarlığı yapılıyor. Bu pazarlığı daha çok adayları destekleyen arka plandaki gölge isimler yapıyor.

PEKİ KİM KAZANACAK?

Partide şu ana kadar yaklaşık 10 isim adaylık için çalışmalar yürütüyor. Son olarak Ayazağa grubunun da yeni aday arayışına girdiği öğrenildi. Ayazağa ekibinden Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya yapılan açıklamaya göre yeni aday kısa süre içinde belirlenecek, bu ismi de sariyergazetesi.com açıklayacak.

Peki şu ana kadar ismi öne çıkan adaylar kimler? Erdal Sarıgöl, Yeter Büyükdurmuş, Hasan Saim Öztürk, Salman Sarıtaş, Veysel Kalkan, Cebrail Şahin… Öte yandan mevcut ilçe başkanı Mehmet Deniz’in ise aday olmak istemediği başka bir adaya destek vereceği konuşuluyor.

Sarıyer Gazetesi’nden son bir not: CHP’nin yeni ilçe başkanı belki bu 10 isimden birisi de olmayabilir. Zira kulislere yansıyan bilgiye göre, delege seçimleri sırasında adaylar büyük ölçüde yıprandı ve bu yüzden yeni bir isime gerek duyuluyor. Şimdilik bazı detaylara girmiyoruz. Belli ki CHP’de tansiyon 9 Aralık’a kadar düşecek görünmüyor.

Bizi izlemeye ve CHP’de seçim sürecindeki çok ilginç detayları okumaya devam edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir