GündemManşet

CHP’deki boykotçu adaylar partililere içlerini döktü

CHP’de tartışmalı da olsa ilçe kongresi nihayet yapıldı. Sevim Yalınkılıç’ın ilçe başkanı seçildiği kongreden sonra diğer adaylar tek tek açıklama yaptı. İşte Erdal Sarıgöl, Hasan Saim Öztürk ve Meltem Yücel Pir’in açıklamaları;

ERDAL SARIGÖL’ÜN AÇIKLAMASI ŞÖYLE;

SARIYER KAMUOYUNA

Sayın CHP’li arkadaşlarım…

Bu süreçte şahsıma itibar eden tüm dostlarıma teşekkür ederim. İlçe başkanlığı ve yönetim kurulu seçimlerinde katkısı olan tüm dostlara katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederim. Adaylığım için imza veren 72 arkadaşıma, yoldaşıma da ayrıca teşekkür eder şahıslarından bana verdikleri görevi tamamlayamadığım için af dilerim.
Aday olmak üzere çıktığımız yolda örgütün birleşin baskılarına cevap verebilmek için aday çalışması kadar da birleşme görüşmeleri yaptık. Sayın Hasan Saim Öztürk le benim ilçe başkanlığımda seçime gitmek üzere bir yazılı protokol yaptık.

Buna rağmen Ali Sönmez beye bu protokol altında birleşmeyi kabul etmediği için çatı aday olarak Hasan Saim Öztürk Bey’i önerdim. Cevap vereceğini söyledi.

Aynı gün 15 dakika sonra İl Başkanlığı’ndan gelen telefonla genel başkanımızın Meltem Yücel Pir i işaret ettiği ve diğer adaylara da bunu söyleyin dediği bilgisi geldi. Bilgiyi teyit ettik. İl başkanı Cemal Canpolat Beyle ilçede tekrar telefonla görüştük ve sonra parti terbiyesi ve teamüller gereği genel başkanımızın işareti doğrultusunda şahıs olarak üzerime düşen kısmını yani adaylıktan geri durma kararını verdik.

Çatı aday Hasan Saim Öztürk konusu konuşulurken “kongreye gitmek kadar gitmemekte demokratik bir davranıştır” dedim. Kongre salonuna gitmedik. Sonrasında partiyi sokakta tartıştıracak iş ve eylemler içinde olmadık olmayız.

Sevgi ve saygılarımla…

HASAN SAİM ÖZTÜRK’ÜN MESAJI ŞÖYLE;

ADAYLIK SÜRECİ VE ÇEKİLME NEDENLERİ:

Değerli partililer ve dostlarım…

Hepinizin bildiği gibi 10 Ekim 2017 tarihinde Yerel ve Genel basında Sarıyer CHP ilçe örgütümüzde özellikle Zekeriyaköy seçimlerinde görmüş bulunduğum sahte oy kullanma ve yandaş oy kullanması için üyelere yapılan baskı ve güç kullanma iddiaları üzerine İlçe Başkan adayı olmaya karar verdiğimi açıklamıştım.

1-Adaylığım konusunda 16 Ekim 2017 tarihinde saat 18.00 de İl Başkanımıza nezaket ziyareti yaparak kendilerine adaylığım ve gerekçeleri konusunda bilgi verdim.

2-Bu tarihten sonra delegelerimizle gerek mahallelerde gerekse salonlarda toplantılar düzenleyerek ayrıca kendilerine ayrı ayrı mektup yazarak adaylığımın gerekçeleri ve yönetim anlayışımız konusunda bilgi verdim.

3-Yönetim anlayışımız ve planımızı sosyal medyada sıklıkla açıklayarak sizlerle paylaştım ve yaptığım her çalışma konusunda gerek bana inananlara ve gerekse çalışmalarda destek veren altı kişilik çalışma komitesine bilgi verdim.

4-Ayrıca bazı parti yöneticilerimizle gerekse partimizin yerelde iktidara taşıdığı Belediye Başkanımızla seçim ortamı ve örgüte ait temaslarım ve örgütün ayrıştığına dair edindiğim izlenimlerle görüşlerimi açıkladım.

5-Seçim sürecinin durdurulması ve seçimlerin 24 Aralık’da yapılmasının ila edilmesi ve örgütten gelen talepler üzerine bir ay öncesinden başlayarak seçimlerde aday olması iradesini açıklayan başta Sn.Erdal Sarıgöl olmak üzere Sn. Ali Sönmez,Sn. Salman Sarıtaş,Sn. Veysel Kalkan Sn Ugurhan Atma, Sn.Cebrail Şahinle birlikte ve ayrı ayrı görüşerek benim ilçe başkanlığımda yada bir başka seçenek altında birleşmemizi önerdim.Ayrıca Belediye adayı olarak kamuoyuna yansıyan B.Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi Meclis üyesi Sn. Sevim Yalınkılıçın talebi üzerine kendisiyle iki kez görüştüm.Kendi kadrosu içinde birleşme önerileri aldım.

6-Değerli partili arkadaşlarımızla yapılan bu görüşmeler sonucunda yazılı bir BİRLEŞME VE YÖNETİM anlayışı protokolü ile 22 Aralık 2017 tarihinde Sn. Erdal Sarıgölle onun ilçe başkanlığı yönetiminde birleşerek seçime girme kararı aldık.

7-Bu birleşmeden sonra aynı gün Sn.Ali Sönmezle birleşmeye devam etmek üzere kendisine ait büroya giderek görüşmeye başladık. Görüşme esnasında Sn.Erdal Sarıgöl sürpriz bir şekilde diğer adaylara da teklif edilmek üzere benim ÇATI ADAYI olmam konusunda Sn.Ali Sönmeze öneride bulundu.Sn.Ali Sönmez bu konuyu düşünmek ve çalışma arkadaşlarıyla paylaşmak üzere zaman talep etti.

8-Sn. Ali Sönmezin seçim irtibat bürosunda ayrılmamızdan çok kısa bir süre sonra Sn.Cengiz Alp Genel Merkez ve il orjinli olarak Sn.Meltem Yücel Pirin adaylığı konusunda Sn.Erdal Sarıgöl ve bana bilgi verdi.

9-Sn.Erdal Sarıgölün ofisine döndüktan sonraki gelişmelere göre Sn.Meltem Yücel Pir adaylığını sosyal medyada ilan etti.Tam bir gün beklememize rağmen Sn.Ali Sönmezden benim çatı adaylığım konusunda hiçbir yanıt gelmedi.

10-Seçime 12 saat kala yani 23 Aralık Cumartesi akşamı CHP Sarıyer İlçe Başkanlığına davet edilmemiz üzerine Tüm adaylar (çekilen Sn.Cebrail Şahin hariç)İlçe Merkezine giderek Genel Merkez Ve İl Başkanlığı görüş ve yorumları üzerine düşüncelerimizi Sn.İlçe Başkanı Mehmet Denize açıkladık.

11-Bu arada toplantıya katılanlar tarafından Hasan Saim Öztürk’ÜN ÇATI ADAYLIĞI hakkında görüşler alınmaya başladığında ilk söz alan Sn.Erdal Sarıgöl benin çatı adaylığımdan ziyade Genel Merkezin talebine ve Genel Başkanımızın seçimlere müdahale edilmemesi direktiflerine rağmen Yerel Yönetim görevlilerinin adaylarını çekmediğini bu durumun seçime gölge düşürdüğünü, adil ve eşit olmayan bir durum yarattığını,baskı ve güç kullanımını protesto etmek üzere tüm adayların seçime katılmamasının daha doğru bir yaklaşım olduğuna dair görüşlerini açıkladı.Tüm adayların bu doğrultuda görüş bildirmeleri üzerine bir tutanak düzenlenerek adaylarca seçimlere katılmama kararı verilmiş,tutanak ilçe başkanı Sn. Mehmet Deniz’e teslim edilmiştir.Çekilme nedenlerini açıklayan tutanağın çekilme önerisinde bulunan Sn. Erdal Sarıgöl tarafından adaylıktan çekileceğini kabul etmekle birlikte imza edilmemede ısrar edilmesi diğer adayların dikkatini çekmiştir.

12-Çatı adaylığımda birleşme konusunda ciddi bir eğilim varken ve birleşmenin adımları da Sn.Erdal Sarıgölle atılmışken bundan vaz geçmesi ve diğer adayların onun önerisine katılması üzerine seçimlere saatler kala tek başıma seçimlere girmemin anlamsız olacağı ve kamuoyuna parti üst kurulları olarak yansıyan Genel Merkez tavsiyelerini ve Yerel Yönetimin iradesini tek başıma aşma siyasi güç ve potansiyeline sahip olmamam karşısında, seçimleri etkileyen ve dengeleri bozan harici faktörlerde nazara alındığında, aday olmamın demokratik ve adil bir seçim sonucu elde etmeme engel olacağına dair yoğun belirtilerinde olması nedenleriyle seçime katılmaktan vazgeçtim.

Bu yorum ve değerlendirmede süreci etkileyen ana aktörlere ve siyasi makamlara çok genel kavramlar kullanılarak yer verilmiş lüzumsuz detaylardan kaçınılmıştır. Saygılarımla kamuoyunun ve partililerimin bilgisine sunuyorum…

ÜST KURUL ADAYI MELTEM YÜCEL PİR ŞÖYLE KONUŞTU

DEĞERLİ ÖRGÜTÜME DUYURULUR

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN BİR KADIN NEFERİ OLARAK 2 YIL GECE VE GÜNDÜZ…
HER SEMTTE, HER SOKAKTA…
EV EV DOLAŞDIM
HEM YEREL
HEM GENEL SEÇİMDE…
BIKMADAN USANMADAN…
EN BAŞTA PARTİLİ OLARAK ÇALIŞTIM..
CUMHURİYETİN BİR FİLM…
HALK PARTİSİNİN DE BİR FİLM PLATOSU OLMADIĞINI ÇOK İYİ BİLİRİM….
SADECE PARTİLİLER DEĞİL…
SIRADAN VATANDAŞ NEZLİNDE DE, İTİBARLI BİR HALK KADINIYIM…
YÜZLERCE VATANDAŞ İÇİN İŞ YARATMIŞ, GÜCÜNÜN YETTİĞİNCE, ÖZELLİKLE DE CHP’Lİ AİLELER İÇİN EKMEK KAPILARINI, YORULMADAN AŞINDIRMIŞ BİR KİŞİYİM…
BİR ELİN VERDİĞİNİ ÖTEKİ GÖRMEYECEK DİYEREK… KİMSEYİ İNCİTMEDEN, KIRMADAN ELBET…
MİLYONLARIN KİTLE PARTİSİ İÇİN
KLAVYE BAŞINDA AHKAM KESENLER ŞUNU İYİCE BİLMELİDİRLER…
CHP, HALKIN PARTİSİDİR.
BİR FİLM SALONU…
GİŞE YAPMAK İÇİN BASAMAK EDİLECEK BİR YER DEĞİLDİR…
CHP SARIYER ÖRGÜTÜNÜ, OYUN SALONU..
DELEGELERİNİ DE FİGÜRAN SANIP, “BU FİLM GİŞE YAPMAZ” DİYEN SANAL KLAVYE KALEMŞÖRLERİNE SESLENİYORUM.

İKİ GÜN ÖNCE ADAYLIĞIMI AÇIKLADIM.
NEDENİ ÇALIŞMALARIMIN HER NE KADAR SARIYERDEKİ YEREL YÖNETICİLERCE GÖZ ARDI EDİLMESİNE RAĞMEN GENEL MERKEZDE TAKDİR EDİLMESİYDİ..
BİZZAT PARTİMİZİN LİDERİ SARIYERDE GECELİ GÜNDÜZLÜ ÇALIŞMALARIMA DEVAM ETMEMİ ÖZELLİKLEDE ÖRGÜTÜN TÜM ÜYELERİNE BU AZMİ YAYGINLAŞTIRMAMI ISTEMESİYDİ.
BİZİM RAKİPLERİMİZDEN EN BÜYÜK FARKIMIZIN BU KUVAİ MİLLİYE RUHU OLDUĞUNU BELİRTMELİYİM.TÜM ÖRGÜTÜMÜZE BU RUHUN HAKİM OLMASI BAŞARININ ANAHTARIDIR BUNA İNANIYORUM.
BENİM BU İNANCIM GENEL BAŞKANIMIZIN SÖZLERİYLE DE ANLAM BULDU.
İSTANBUL İL BAŞKANIMIZ GENEL BAŞKANIMIZIN SARIYERDE BU ANLAYIŞI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN BENİ YÖNETİMİN BAŞINDA GÖRMEK İSTEDİĞİNİ DÜN GECE BANA İFADE ETTİLER.
ADAYLIĞIMIN TEMELİNDE EMEKLERİMİN CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÜST YÖNETİMİNCE GÖRÜLMESI VARDIR EN BAŞTA GENEL BAŞKANIMIZA BANA GÖSTERDİKLERİ TEVECCÜH İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
ARKADAŞLARIMLA BERABER SAYIN GENEL BAŞKANIMIZLA YAPTIĞIMIZ KONUŞMADA TEŞEKKÜRLERİMİZİ İLETME FIRSATINI BULDUK.
ARKADAŞLAR CUMHURİYET HALK PARTİLİ YOLDAŞLAR ,
SON İKİ YILDA OLDUĞU GİBİ BEN YİNE ÇALIŞACAĞIM…
EV EV DOLAŞACAĞIM…
DERTLERİ DİNLEYİP,
PARTİMİN İKTİDARINI PEKİŞTİRMEK İÇİN,
BANA NE GÖREV DÜŞERSE YAPACAĞIM.
ELBETTE SADECE PARTİ VE GELECEĞİMİZ ÇALIŞANLARLA BİRLİKTE KESİNLİKLE MENFAAT VE KOLTUK PEŞİNDE KOŞANLARLA BİRLİKTE DEĞİL.

BAZI İNSANLAR OTURDUKLARI KOLTUKTAN GÜÇ ALIRLAR BAZI INSANLARDA KOLTUKLARA GÜÇ VERİRLER BEN HER OTURDUĞUM KOLTUĞU GÜÇ VERDİM. AMA ŞU AN BAZI KOLTUKLARA OTURANLAR BİLMELİDİR Kİ GÜÇ ALDIĞINIZ KOLTUĞA BİZİM SIRTIMIZDA ÇIKTINIZ. O KOLTUKLAR DA BİZ OLMAZSAK CUMHURİYET HALK PARTİSİ ÖRGÜTÜ OLMAZSA HERKESİN ALTINDAN KAYABİLİR.

BU ARADA AÇIKCA BELİRTMELİYİM Kİ BİR DEĞİL İKİ DEĞİL ÜÇ KOLTUĞA BİRDEN AYNI ANDA OTURMAYA KALKANLAR GÜÇ ZEHİRLENMESİNE HAZIR OLMALIDIRLAR TIPKI R.T.E GİBİ.
ELEŞTİRDİĞİMİZ RAKİBİMİZİN BENZERİ GÜÇ SARHOŞLUĞU KARŞILIKSIZ KALMAYACAKTIR
TÜM BU DUYGU DÜŞÜNCE VE GERÇEKLERİ GÖREREK ŞU ANDA SARIYERDE,
NE KUVA-İ MİLLİYE ZİHNİYETİNE HALKIN İSTEKLERİNE NEDE GENEL MERKEZİN TARİF ETTİĞİ İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNÜN ŞU AN İÇİN KARŞILIĞI OLMADIĞI KANAATİNDEYİM KOLTUKLAR SİZİN OLABİLİR AMA BİLİNKİ GERÇEKLER HEP BİZİM GİBİ EMEKÇİLERİN VE PARTİSİ İÇİN ÇALIŞANLARINDIR.
BU DÜŞÜNCEYLE ADAYLIĞIMA NOKTA KOYUYORUM UMARIM ÖNCE ÖRGÜTÜM SONRA İL BAŞKANIM VE NİHAYET GENEL BAŞKANIM BENİ ANLAMIŞTIR.

SAYGILARIMLA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir