GündemManşet

CHP’nin sevilen ve başarılı ismi Mali Müşavir Hakan Atalay partisinden istifa etti, Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye katıldı

 CHP’nin sevilen ismi Hakan Atalay, Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni partiye katılıyor. Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi Hakan Atalay, Bilek Hotel İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında partisinden istifa ettiğini açıkladı. CHP’den geçmişte milletvekili adaylığı ve Beşiktaş Belediye Başkan aday adaylığı da yapan Atalay, siyasette sergilediği dürüst ve çalışkan profille tanınıyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP’de uzun yıllar siyaset yapan ve partide önemli görevlerde bulunan Mali Müşavir Hakan Atalay, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Türkiye’de büyük bir merakla beklenen ve toplumda büyük umut olarak görülen Meral Akşener önderliğinde kurulacak yeni partiye katılma kararı alan Atalay, istifasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

Bilek Otel’de yapılan basın açıklamasında Hakan Atalay şu ifadeleri kullandı;

‘Değerli Basın Mensupları ve değerli konuklar hepinizi şahsım ve arkadaşlarım adına sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Değerli basın mensupları ve değerli konuklar uzun yıllardır büyük bir onurla sürdürmekte olduğumuz Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden üzülerek istifa etme kararını sizlere ve kamuoyuna tebliğ etmek için buradayız. Cumhuriyet Halk Partisinde beraber çalışmaktan gurur duyduğum beni her zaman bağırlarına basan ve destek olan Chp’nin her bir üyesine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

 ”Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bu ulu çınarda beraber görev yaptığım tüm yöneticilere , kadın ve gençlik kolları üyelerine en alt kademesinden en üst kademesine kadar görev yaptığım tüm arkadaşlarıma siyasi hayatlarında başarılar diliyorum.Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında Belediye Meclis üyeliği, Milletvekili Adaylığı , Belediye Başkan Aday Adaylığı ve Kurultay Delegesi olarak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Bilmeden kırdığım ve üzdüğüm dostlarımdan özür diliyorum.

Değerli basın mensupları şunu açık yüreklilikle beyan etmek isterim ;

Cumhuriyet Halk Partili dostlarımla olan gönül bağım her zaman devam edecektir.Değerli konuklar Arkadaşlarım ile birlikte Türkiye Nereye Gidiyor sorusunun cevabını bulmaya ve bu kaygıyı gidermek için çaba gösteren Muhalefet değil İktidar olmak için yola çıkan Sayın Prof.Dr Ümit Özdağ ile birlikte Milletin umudu Sayın Meral Akşener liderliğinde ve önderliğinde kurulacak Milli Merkez şiarı ile yola çıkılan yeni partide bir nefer olarak çalışmaya gidiyoruz. Hakan Atalay ”Siyasette Hemşericiliği, bölgeciliği , mezhepçiliği ve dar kadroculuk anlayışını bugüne kadar reddettim bundan sonrada reddedeceğim. Bizim Ortak paydamız Mustafa Kemal Atatürk ve onun savunduğu değerlerdir. Bu değerleri ve Mustafa Kemal’in askeri olmayı ömrümün son gününe kadar sürdüreceğim. Akp’nin Yaratmış olduğu korku iklimine son vermek ve Tek adam rejimini ortadan kaldırmak için Milli Merkez söylemi ile yola çıkan Sayın Sayın Meral Akşener’in liderliği ve başkanlığında onurlu ve milli bir ülke siyaseti kuracağımıza inancım tamdır. Benimle birlikte siyaset yapmak isteyen dostlarıma buradan çağrı yapmak ve davet etmek istiyorum.Milli Merkez anlayışı ile siyasette liyakata önem verilecektir. Eski siyasi alışkanlıkların yerini birbirini yücelten ve eş, dost akrabaya değil liyakata önem veren bir yönetim anlayışı göreceksiniz.

Gelin birlikte ben değil biz olalım. Hepinizi beraber Türkiye’ye sahip çıkmaya ve bu sorumluluğa ortak olmaya çağırıyorum.

Yolumuz, yolunuz açık olsun .

Bu duygularla hepinizi en içten duygularımla tekrar selamlıyorum

Kamuoyuna saygı ile duyururuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir