GündemManşet

CHP’li Ali Şeker’den AK Parti’ye tepki: “Arsızlığınız arşa vardı”

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, Kılıçdaroğlu’nun dekontlarıyla ortaya çıkardığı MAN Adası’na milyonlarca dolarlık para transferleri olayını yalanlamaya çalışan AK Partililer’e çok sert tepki gösterdi.

Dr. Şeker TBMM’de yaptığı konuşmada “kendi kirli işlerinizi milli mesele diyerek milletimizin sırtına yükleyemezsiniz” dedi ve iktidarı istifaya davet etti. “Yarın hangi Rezaların rezaletlerinin açığa çıkacağı belli değil” diyen Şeker, yapılan hukuksuzlukların ve yolsuzlukların er geç ortaya çıkacağını vurguladı.

Arsızlığınız arşa vardı, milletin yakasından düşün

Gemicik adı altında onlarca milyon dolarlık gemiler alınmasını da eleştiren Dr. Şeker konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Ortada adalet bırakmadınız, çökerttiniz. Rezillikler, artık dünya yargısının konusu oldu. Önce Başbakan Malta Adası’nda şimdi de Cumhurbaşkanı Man Adası’nda vergi cennetlerinde cirit atarken, bu yolsuzlukların bedelini millete ödetmek adına ülkeyi vergi cehennemine çevirdiniz. En pahalı mazot bizde, en pahalı elektrik, en yüksek vergi yine bizde. Dün suç ortağınız FETÖ’ydü, bugün Sarraf. Yarın hangi Rezaların rezaletlerinin açığa çıkacağı belli değil. Unutmayın ki günümüz bilimi 130 milyon yıl önce çarpışan yıldızların yer çekimi dalgalarını kesin bir şekilde tespit edecek imkânlara sahip. Siz pervasızca, alenen işlediğiniz suçların gizli kalacağını zannediyorsunuz. Siz kendinizin olmadığını iddia ettiğiniz paraları faiziyle almış bir ekipsiniz. Arsızlığınız arşa vardı, artık milletin yakasında düşün ve istifa edin.”

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler