GündemManşet

CHP’li Mustafa Balcı kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi

   

CHP’nin Zekeriyaköy’deki delege seçimleri sırasında yaşanan kavga ve şaibe iddiaları sonrası sosyal medya hesabından CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’a çok ağır suçlamalarda bulunan Meclis Üyesi Mustafa Balcı, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi. Tedbirli olarak disipline sevk edildiği için CHP’nin hiçbir grup toplantısına katılamayacak olan Balcı, partiden ihraç edilirse bağımsız meclis üyesi olabilecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı tarafından Zekeriyaköy’de yapılan ve sadece 1 oy farkla muhalif listenin kazandığı delege seçimlerinden sonra partide işler karıştı. 122’ye karşı 123 oyla pembe listenin kazandığı ve Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek’in desteklediği listenin ise kaybettiği seçimden sonra CHP’de tansiyon yükseldi. Kavga ve şaibe olaylarının yaşandığı delege seçiminden sonra, CHP İl Başkanı Cemal Canpolat’a hitaben mektup yazan ve ağır suçlamalarda bulunan Meclis Üyesi Mustafa Balcı partisinden ihraç ediliyor.

“BANKACI FİLİZ” MESAJI ATMIŞTI

Balcı ayrıca sosyal medya hesabından “BİRİLERİ KENDİNİ OROSBU SANIYORDU ÜZÜLDÜM… BANKACI FİLİZ” şeklinde küfürlü paylaşımlarda da bulunmuştu. Yaşanan bu olaylardan sonra CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Balcı, tedbirli olarak kesin ihraç talebiyle disipline sevk edildi. Disipline sevk edildiğini Balcı kendi sosyal medya hesabından duyurdu.

GRUP TOPLANTILARINA KATILAMAYACAK

Meclis Üyesi Mustafa Balcı, eğer partisinden ihraç edilirse bağımsız meclis üyesi olarak görevine devam edebilecek. Ancak kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildiği için Sarıyer Belediye Meclisindeki CHP grup toplantısına ve partisiyle ilgili diğer hiçbir grup toplantısına katılamayacak.

Öte yandan Zekeriyaköy’deki delege seçimlerinde sahte oy kullanıldığı iddiasıyla ilgili yapılan seçim iptali başvurusu ise 6 oya karşılık 10 oyla reddedildi. Böylece Zekeriyaköy’de 1 oy farkla muhalif listenin kazandığı kesinleşmiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir