GündemManşet

Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi’nde sel felaketi! Büyükşehir Belediyesi uyudu, boğazı sel aldı!

Ana arter olduğu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan Emirgan’daki Sakıp Sabancı Caddesi‘nde meydana gelen su baskını trafiği felç etti, sürücüler yollarda kaldı. Sarıyer Belediyesi ekiplerinin müdahale etmek zorunda kaldığı çalışmalar sırasında ekipleri bizzat Belediye Başkanı Şükrü Genç koordine etti.

BEKİR BATU- SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

İstanbul’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli yağış ve fırtınalı hayatı durma noktasına getirdi. İstanbul’un pek çok noktasında su baskınları yüzünden trafik durdu, araçlar yollarda kaldı, otobüsler çalışmadı. Sarıyer’de de şiddetli yağış hayatı felç etti. İlçe genelinde su baskınları, ağaç devrilmeleri ve trafik kilitlenmeleri yaşandı. Kozdere’de de mazgallar tıkandı, caddeler dereye dönüştü.

İBB ÇALIŞMADI, EMİRGAN FELÇ OLDU

Sarıyer’de bir çok noktada ev ve iş yerlerini su bastı. Boğaz’ın en gözde semtlerinden Emirgan’da ise hayat adeta durdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan ana arterdeki Sakıp Sabancı Caddesi’nde sel suları bir türlü hemen yanı başındaki denize akamadı ve caddede yer yer 60 cm’i bulan su birikintileri oluştu. Caddenin yağmur sularıyla dolması yüzünden araçlar trafikte kaldı, sürücüler yollarda mahsur kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan caddedeki rezalete Sarıyer Belediyesi ekipleri müdahale etmek zorunda kaldı. Sarıyer Belediyesi Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, caddedeki rezalete müdahale etti, araçları yoldan çekerek sürücüleri kurtardı.

ŞÜKRÜ GENÇ EKİPLERİ BİZZAT YÖNETTİ

Emirgan’daki felakete müdahale eden belediye ekiplerini bizzat Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yönetti ve koordine etti. Ekiplerin çalışmasını olay yerinde koordine eden Genç, tüm birimlere ilçedeki olası aksaklıkları gidermeleri ve her an teyakkuzda bulunmaları yönünde talimat verdi.

Sarıyer Belediyesi ekipleri ilçe genelindeki ağaç devrilmeleri, su baskınları ve olası trafik aksaklıklarını gidermek için geniş çaplı seferberlik ilan etti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ilçe genelinde esnaf ziyaretleri yaparak çalışmaları yerinde denetledi ve vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendirerek ekipleri yönlendirdi.

Belediye yetkilileri olası durumda vatandaşların belediyeyi 44 1722 numaralı telefondan arayabilecekleri uyarısında bulundu.

İSTİNYE’DE SU BASKINI

Bu arada İstinye’de Neslişah Sultan Camii yakınındaki bazı dükkanları ve iş yerlerini su bastı. Vatandaşların selden zarar görmemesi için bölgeye akın eden belediye ekipleri, su baskınlarına karşı esnafa yardımcı oluyor.  Dükkanların ve caddelerin temizlenmesine yardımcı olan ekipler, değişik semtlerde tıkanan mazgalları açmak için de sürekli rink halinde görev yapıyor.

DARÜŞŞAFAKA’DA AĞAÇLAR DEVRİLDİ

Öte yandan Sarıyer’in bazı semtlerinde ağaçlar şiddetli fırtınanın etkisiyle devrildi. Darüşşafaka Mahallesi’nde Hukukçular Sitesi önünde devrilen ağaçlar şans eseri araçlara hasar vermedi. Ağaçların şans eseri araçların üzerine düşmemesi nedeniyle büyük bir felaketten dönüldü.

Bu arada İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları özel araçlarıyla trafiğe çıkmamaları konusunda uyardı, yağmurun özellikle saat 14.00’ten sonra daha da şiddetleneceğini hatırlattı.

 

 

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir