GündemManşet

Emirgan ve Reşitpaşa’da huzur toplantısı!

 

Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği huzur toplantısı, Baltalimanı Portaxe Restoran’da gerçekleşti. Emirgan Polis Karakolu bölgesinde yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Reşitpaşa Muhtarı Celal Selim ve Emirgan Muhtarı Muharrem Yavuz’un yanı sıra çok sayıda mahalle sakini katıldı.

SARIYERGAZETESİ / MERT CİN – ÖZEL HABER

Reşitpaşa ve Emirgan Mahallesi’nde yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulduğu toplantıya katılan Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; Emirgan Polis Karakolu sorumluluk sahasına baktığımız zaman  Emirgan ve Reşitpaşa mahallelerinin yanı sıra, İTÜ, Borsa İstanbul, Sakıp Sabancı Müzesi, Baltalimanı Polis Moral Merkezi ve çok sayıda okul, cami ve kilise bulunmakta. Emirgan Polis Karakolu’nda 19 personelimiz bulunmakta, sayı olarak baktığımızda istenilen ölçüde değiliz ama buna rağmen arkadaşlarımız canla başla 24 saat esasına göre görev yapıyorlar.

31 MAHALLEDE SUÇ ORANINDA DÜŞÜŞ VAR

2017 rakamlarına baktığımız zaman asayiş yönünden Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’nün sorumluluk sahasında bulunan 31 mahallenin tamamında, geçtiğimiz yılla karşılaştırdığımızda suç oranlarında ciddi bir düşüş olduğunu söyleyebiliriz. 2017 yılında şuana kadar çok şükür herhangi bir terör eylemi meydana gelmedi, bunun yanında Sarıyer geniş bir coğrafi alana sahip olduğu gibi kalabalık bir nüfusa da sahip.

SUÇ SAYISI GÜNDE 1’İN ÜSTÜNDE 2’NİN ALTINDA

Suç sayısına baktığımız zaman 2017 yılında Emirgan ve Reşitpaşa’da 500 civarı suç kaydı var, hesapladığımız zaman günde 1’in üzerinde 2’nin altında kalıyor. Bu suçları incelediğimiz zaman bir kısmının trafik suçu bir kısmının aile içi suçlar olduğunu darp olayı olduğunu ve en önemlisinin hırsızlık olduğunu görüyoruz.

SARIYER EN HUZURLU İLÇE

Elimizdeki resmi rakamlara baktığımız zaman Sarıyer, nüfusunu ve büyüklüğünü de baz aldığımızda İstanbul’un 39 ilçesi arasında en sakin ilçe diyebilirim. Tabi bu konuda emniyetimizin olağanüstü çalışmalarının yanı sıra siz mahalle sakinlerimizin desteği de bizim için önemli.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgi’nin ardından konuşan Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ise yapılan çalışmalar hakkında mahalle sakinlerini bilgilendirdi.

KARAKOL SAYIMIZ 7’YE ÇIKACAK

Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı; ‘İstanbul’da diğer ilçelerde görev yapan emniyet birimleri de halkla buluşuyorlar fakat onlar bunu yılda bir kez gerçekleştiriyorlar. Biz ise her karakol bölgesinde vatandaşlarımızla buluşarak sorunlarını ve çözüm önerilerini dinliyoruz. Sarıyer’de 6 tane karakol mevcut, yakında Zekeriyaköy’de açacağımız karakolla birlikte bu sayı 7’ye yükselecek.

155’İ ARAMAYI UNUTMAYIN

Sizlerden isteğimiz herhangi bir olay yaşandığında 155’i aramayı unutmamanız. 155 Polis ile halk arasında bir köprü görevi üstlenirken işlerin yolunda gitmesi anlamında da önemli bir rol oynuyor. 155’e yapılan her ihbar kayıt altına alınıyor, bu bizim hem şeffaf hem de demokratik bir teşkilat olduğumuzda gösteriyor. Sizlerin 155’e yaptığı bir ihbarı biz zamanında değerlendirmezsek orada görev alan arkadaşlarımız ve biz bunun hesabını vermek zorundayız. Bu yüzden bir olay olduğunda 155’i aramayı lütfen unutmayın.

VATANDAŞLAR ŞİKAYET VE BEKLENTİLERİNİ ANLATTI

Emirgan ve Reşitpaşa sakinlerinden aldığımız ihbarlara baktığımız zaman; İSKİ Arıtma Tesisleri’nin orada ateş yakıldığı ve havaya ateş edildiği, okul çevrelerinde uyuşturucu satıldığı, yunus ekiplerinin görülmediği, hırsızlık vak’alarının olduğu, Emirgan sahilinde bisiklet yolunu kullanan motorlar olduğu, Baltalimanı’nda çalışan sürücü adaylarının denetlenmesi gerektiği, ekiplerimizin olaylara geç intikal ettiği, Emirgan özelinde valelerden çok şikayet edildiği, Reşitpaşa’da trafik sıkıntısı yaşandığı gelen şikayetler arasında.

Kaymakam Gürsoy Osman Bilgin ve Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı’nın ardından konuşan Reşitpaşa Muhtarı Celal Selim ve Emirgan Muhtarı Muharrem Yavuz, polisin yaptığı çalışmalardan dolayı emniyet teşkilatına teşekkür ederlerken, mahallelerinde yapılmasını istedikleri bir takım çalışmaları da ilettiler. Muhtarların ardından konuşan mahalle sakinleri de şikayetlerini ve isteklerini ilettiler.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler