GündemManşet

Ethem Sancak’tan 365 gün nöbetteyiz mesajı

Sarıyer’de demokrasi nöbeti tutan ESMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak’tan ‘365 gün nöbetteyiz’ mesajı

FETÖ’nün alçak darbe girişimine karşı şanlı direnişin simgesi haline gelen 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde yine nöbetteydi. Bu kez nöbet simgeseldi ama verdiği mesaj hem anlamlı hem de çok büyüktü. Sarıyer’de demokrasi nöbeti tutanlardan biri de AK Parti MKYK üyesi ve ESMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancık’tı. 24 muhabirinin mikrofonu uzattığı Ethem Sancak, “Sonunda beni yakaladınız, nöbette” diyerek devamla şöyle konuştu: “Başkomutanımız ‘haydi nöbet yerine’ diye emir verdiğinden beri buradayım, Sarıyer halkıyla…”

ETHEM SANCAK, SARIYERLİLERLE 2 GÜN BOYUNCA OMUZ OMUZA DEMOKRASİ NÖBETİNDE

2 gün boyunca Sarıyer halkıyla demokrasi nöbeti tutan ESMEDYA Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, “Bu milli bağımsızlığın nöbeti, demokrasinin nöbeti. Ama 365 gün sınır boylarında, Gabar’da, İkiya Dağları’nda, Kato’da sınırı bekleyen aslarlarımız var. Biz sivil nöbetçiler olarak da di diyoruz ki, “Biz sizinle beraber nöbetteyiz”

GEÇMİŞTE DE TÜRK HALKI BURADA NÖBET TUTMUŞTU. İNGİLİZLER DE TIRIS TIRIS GİTMİŞTİ

Konuşmasında Sarıyer’in tarihi arka planından bir de örnek veren Sancak, şu ifadeleri kullandı: Navarin’de yakmıştı donanmamızı kahpe düşman. Gafil yakalayarak. Sonra İngiliz donanması savunmasız yurt var diye İstanbul’da gelmişti. Ama bu İstanbul halkı… Üç gün sahilde nöbet tuttu. Ve İngiliz Donanması tek bir asker bile çıkaramadan çekip gitti.

ETHEM SANCAK 365 GÜN NÖBETTEYİZ MESAJI VERDİ VE EKLEDİ: ŞİMDİ ONLAR DÜŞÜNSÜN

Sözlerini 365 gün nöbetteyiz mesajı ile tamamlayan Ethem Sancak şöyle noktaladı: 80 milyon ulus ve 1 milyar 700 milyon ümmet ayakta.  Artık bu yurdu bunlara çiğnetmeyeceğiz, devran değişti. Onlar düşünsün şimdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir