GündemManşet

FETO sanığı Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın Vadi İstanbul’u, içkili yerler bölgesine alınıyor!

  FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve özel bir hastaneden aldığı sağlık raporu nedeniyle tahliye edilince ülke gündemine oturan iş adamı Ömer Faruk Kavurmacı’nın sahibi olduğu Vadi İstanbul, “içkili yer bölgesi” kapsamına alınıyor.

***

Vadi İstanbul‘da satışa çıkarılan iş yerlerinin değerini daha da arttıracak teklif, Sarıyer Belediye Meclisi Haziran ayı gündeminde görüşülecek. CHP’li meclis üyelerinin oylarıyla geçirilmesi beklenen karara, Ak Partili meclis üyelerinin hayır diyeceği konuşuluyor. Ramazan ayında bu olayın meclise getirilmesi ise eleştirilere neden oluyor.

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın ortağı olduğu Ayazağa’daki Vadi İstanbul’un bulunduğu bölge, CHP’li Sarıyer Belediyesi tarafından “içkili yerler bölgesi” içine alınacak. İçinde 850 metre uzunluğunda bir alışveriş caddesi ile 55 bin metrekarelik alışveriş alanı bulunan Vadi İstanbul’un içkili yerler bölgesi arasına alınması teklifinin, Sarıyer Belediye Meclisi’nin Haziran ayı oturumunda gündeme alınması bekleniyor.

RAMAZANA AYI’NDA İÇKİLİ YERLER BÖLGESİNE ALINACAK

Vadi İstanbul’un başvurusu üzerine Sarıyer Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü‘nden gelen teklifin mecliste tartışma yaratacağı konuşuluyor. Teklifin CHP’li üyeler tarafından oy birliği ile meclisten geçirileceği, AK Partili meclis üyelerinin ise teklife “hayır” diyecekleri konuşuluyor. Ramazan Ayı’nda “içkili yerler bölgesi”nin genişletilmek istenmesi ise tepkilere neden oluyor. Eğer teklif, Sarıyer Belediye Meclisi’nden geçerse, Vadi İstanbul’un içinde açılacak mekanlar (restaurantlar, lokantalar, kafeler, bar, meyhane vs) tek tek içki ruhsatı alabilecek. Böylece Vadi İstanbul’daki mekanların değeri daha da artacak, damat Kavurmacı, söz konusu projeden milyonlarca lira daha fazla kazanmış olacak.

SARİYERGAZETESİ.COM/ÖZEL HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir