GündemManşet

FETÖ’den aranan Abdullah Akşahin, Halfeti’den mazeret (!) bildirdi

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan ve yaklaşık 2 haftadır polis tarafından her yerde aranan AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Avukat Abdullah Akşahin‘den haber var. Firari Avukat Abdullah Akşahin’in, dün (perşembe) İstanbul Adliyesi’nde görülen bir duruşmaya mazeret bildirmesi kafaları karıştırdı. Akşahin’in mahkemeye UYAP üzerinden gönderdiği mazeret yazısında, sözde Şanlıurfa Halfeti Adliyesi’nde bir duruşmaya katılacağı için İstanbul’a gelemeyeceği bildirildi. Her yerde aranan Akşahin’in mahkemeye gönderdiği mazeret bildiriminin gerçekli olmadığı ve davaların uzamasını sağlamak için zaman kazanmaya çalıştığı belirtiliyor.

POLİS HAREKETE GEÇTİ, İNCELEME BAŞLATTI

İstanbul Adliyesi’ndeki duruşmaya katılması halinde gözaltına alınacağı öğrenilen Akşahin’in, hakkındaki yakalama kararına rağmen UYAP’a girmesi polisi de harekete geçirdi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri‘nin olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlattığı ve memleketi Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ile temasa geçerek ortak çalışma yürüttüğü öğrenildi. Polis, Akşahin’in hedef şaşırtmak için kendini başka şehirlerde göstermeye çalışmış olabileceği olasılığını da değerlendiriyor. Akşahin’in UYAP’a bizzat kendisinin mi girdiği yoksa ona ait şifre kullanılarak başka bir avukat tarafından mı girildiği inceleme altına alındı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz tarafından avukatlara yönelik ByLock soruşturması kapsamında yakalanması istenen Akşahin, İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından iki haftadır her yerde aranıyor.

“YARGI KARAR VERİRSE KİMSEYİ SAVUNMAYIZ”

Öte yandan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar, “Herkes şunu kesinlikle bilsin. Biz FETÖ’cü olan hiç kimseyi savunmayız, kimsenin arkasında durmayız. Ancak kimsenin haksız yere FETÖ’cü olarak zan altında bırakılmasını istemeyiz, doğru bulmayız. Bu yüzden yargı kararını bekliyoruz. Yargı bu konuda karar verirse biz kimseyi korumayız. Benim şuana kadar önüme gelen bir yazı ya da dosya yok. Bu nedenle şuan sadece süreci bekliyoruz. Bu konuda bir şey söylemek şimdilik doğru olmaz. Bu arkadaşımız benden önceki dönemde meclis üyesi yapılmıştı. Yargı ne karar verirse tavrımızı kesinlikle ona göre belirleyeceğiz” diye konuştu.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler