GündemManşet

HAVALAR ISINDI, İSTANBULLULAR ÖLÜM SAHİLİNE KOŞTU!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

Bugüne kadar çok sayıda kişinin boğulduğu Kısırkaya’daki sahiller, hafta sonu binlerce İstanbullu’nun akınına uğradı. Denize girmenin çok tehlikeli olduğu noktalarda denize akın eden vatandaşlar, hem hayatlarını hiçe saydı hem de geride çöp dağları bırakıp gitti. Büyükşehir’in “Denize girilmesi tehlikeli ve yasaktır” şeklindeki uyarı tabelasına kimse aldırış etmedi.

ALEYNA ÖZYURT/ SARIYER GAZETESİ

Havaların ısınması ile birlikte herkes denizlerin yolunu tuttu. İstanbul içinde yaşayan vatandaşların tercihi de elbette Boğaz’a ve Karadeniz’e uzanan kıyı şeridi ile herkesin gözdesi olan Sarıyer oldu. Kısırkaya sahili de vatandaşların sıklıkla tercih ettiği lokasyonlardan biri. Ancak kıyı şeridinde yer alan tehlike uyarılarına rağmen İstanbullular plaj niteliğinde olmayan Kısırkaya’dan vazgeçmiyor. Hal böyle olunca da sahil şeridi Sarıyer Belediyesi yetki ve sorumluluğunda olmasa da Sarıyer Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından belirli periyodlarla temizlenip zabıta ekipleri tarafından denetleniyor.

İBB CANKURTARAN GÖREVLENDİRDİ

Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi de olası bir boğulma tehlikesine karşı, bölgede can kurtaran görevlendirmiş durumda. Fakat ne yazık ki vatandaşların bilinçsiz kullanımı hem doğayı hem de insan hayatını her geçen gün tehlikeye atmaya devam ediyor. Gün içinde defalarca temizlenen kıyı şeridi, kilolarca plastik ambalaj atığı, evsel atık maddesi ve cam atıklarla kaplanıyor. Diğer tarafı ormanlık arazi olan alanda yaşayan sahipsiz hayvanlar da maalesef bu doğa katliamından nasibini alıyor. Sarıyer Belediyesi tüm vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti.

     

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler