GündemManşet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden Sarıyer’e 3 milyon liralık hibe

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 39 ilçe belediyesine toplam 150 milyon lira bedelinde malzeme yardımı yapma kararı aldı. Asfalt ve yol çalışmaları başta olmak üzere yeşil alan düzenlemelerinde kullanılmak üzere belediyelere yapılacak hibede aslan payını Esenyurt, Pendik ve Arnavutköy aldı. Sarıyer Belediyesi ise 3 milyon 377 bin liralık malzeme yardımı ile sıralamada 24. sırada kaldı.

BEKİR BATU/ ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Haziran ayı oturumunda il genelindeki 39 ilçe belediyesine yardım kararı aldı. Toplam değeri 150 milyon olan yardımların, büyük kısmı malzeme yardımı olarak hibe edilecek. İBB Meclisi tarafından Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale eden teklife göre; ilçe belediye başkanlıklarına ulaşım yollarının yapım, bakım ve onarımı, alt-üst yapısının rehabilite edilmesi, park ve yeşil alanların düzenlenmesi, park ve prestij yollardaki aksesuarlar için kullanılmak üzere hibe yapılması kararlaştırıldı.

PARA DEĞİL, MALZEME YARDIMI YAPILACAK

Komisyon görüşünde ise şu ifadeler yer aldı; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini aksatmayacak şekilde, Yol Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nca ekli listede belirtilen miktarları aşmamak üzere İlçe Belediyelerine en az % 80’i asfalt uygulama bedeli, tuz ve nakliye bedeli olmak şartıyla, yapım, bakım, onarım ve yeşil alan düzenleme çalışmalarında kullanacakları malzemeler için, mali ve ayni yardım yapılması ve İlçe Belediyeleri ile ortak proje çalışmaları yürütülmesi hususu, 5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 27. maddesi ile 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 75. maddesi hükümlerine istinaden Komisyonlarımızca uygun görülmüştür.”

SARIYER’E 3 MİLYON 377 BİN LİRALIK MALZEME HİBESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapacağı toplam 150 milyon liralık hibede aslan payını AK Partili belediyeler kaptı. Listede ilk sırada yer alan Esenyurt Belediyesi’ne 6 milyon 459 bin lira, ikinci sıradaki Pendik Belediyesi’ne 6 milyon 18 bin lira, üçüncü sıradaki Arnavutköy Belediyesi’ne ise 5 milyon 611 bin liralık yardım yapılacak. Büyükşehir Belediyesi’nden en az yardım alacak belediye ise 787 bin lira ile Adalar Belediyesi. CHP’li Sarıyer Belediyesi ise 39 ilçe arasında 24. sırada yer alarak Büyükşehir’den 3 milyon 377 bin liralık hibe almaya layık görüldü.

İŞTE İLÇE BELEDİYELERİNE YAPILACAK YARDIMLAR

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler