GündemManşet

İSTİNYE-ÇUBUKLU ARASI ARABALI VAPURLAR BUGÜN BAŞLIYOR!

Beykoz ile Sarıyer arasındaki mesafeyi 8 dakikaya indirecek arabalı vapur hizmeti bugün başlıyor. İstinye – Çubuklu arabalı vapur hattı sayesinde boğaz trafiğinin de ciddi oranda rahatlaması bekleniyor.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indirecek İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattını hizmete alıyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Şehir Hatları A.Ş, İstanbul trafiğine önemli bir katkı sağlayacak İstinye-Çubuklu arabalı vapur hattının deneme seferleri bugünden itibaren başlayacak. Altı ay devam edecek deneme süresi nedeniyle şu an için ücret tarifesi belirlenmese de önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

GÜNDE 5 BİN ARAÇ TAŞINACAK

Asya-Avrupa geçişlerini 8 dakikaya indirecek hatta, ilk etapta iki arabalı vapur hizmet verecek. Hatta, yılda 40 bin seferle 1 milyon 700 bin araç, 2,5 milyon yolcu taşınması hedefleniyor. Yeni hat sayesinde günde 5 bin aracın köprü trafiğinden çekilmesi planlanıyor. Bu sayede, zaman ve yakıtta önemli ölçüde tasarruf sağlanırken, karbondioksit salınımında da azalma gerçekleşecek. Aşiyan ve Erguvan isimli arabalı vapurlar, dalgasız ve yumuşak yanaşma özelliğinde tasarlandı. Aşiyan Gemisi, 65 otomobil, 250 yaya yolcu, Erguvan Gemisi de 65 otomobil, 434 yaya yolcu kapasiteli.

İŞTE DENEME SEFER TARİFESİ

  

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler