GündemManşet

Kadın giyimin yeni adresi: Şehzade Butik

Ferahevler, Adnan Kahveci Caddesi üzerinde yenilenen yüzüyle hizmete giren Şehzade Butik, kadın giyim konusunda geniş ürün yelpazesi ve birbirinden şık tasarımlarıyla adından sıkça bahsettirecek. Tesettürlü ya da tesettürsüz her kadının beğenisini kazanacak şık tasarımlarıyla göz dolduran Şehzade Butik’in sahibi Emine Kılıçaslan Sarıyer Gazetesi’nin sorularını yanıtladı.

Kendinizi tanıtabilir misiniz?

İsmim Emine Kılıçaslan. 1975 doğumluyum. İş hayatına ilk kez giriyorum. Çok güzel bir şekilde başladık ve inşallah çok güzel bir şekilde de devam edecek. Ama şu ana kadar aldığım bütün tepkiler çok olumlu, herhangi bir olumsuz düşünce duymadık. Her şey yolunda gidiyor.

Butik açma kararını nasıl aldınız?

Spontane gelişen bir durum. Aslında hiç böyle bir düşüncemiz yoktu. Bir şeyler yapmak istiyordum. Bunları düşünürken arkadaşım butiğini devredeceğini söyledi. Ben de bir yerden başlamalıyım deyip bir hafta içerisinde karar verip, bu süreç içerisinde başlamış oldum. Şehzade Butik daha önce vardı ben devraldım.

Devraldığınız butikte yaptığınız değişimler neler oldu?

Konsept değişimi oldu, bunun yanında ciddi ve farklı değişimler yapmaya çalıştık. Kendi tasarımlarımı yapmaya çalışıyorum. Model olarak herkesin giyinebileceği, tesettürlü olan ve olmayan kadınların tercih edebileceği ürünler seçiyorum. Bu konseptle de olumlu sonuçlar alıyoruz.

Kadın giyimi üzerine mi çalışıyorsunuz sadece?

Evet. Sadece bayan giyimi üzerine satış yapıyoruz. Aşağı yukarı 18 yaş ve üstü bütün bayanların tercih edebileceği her türlü ürün mevcuttur.

Konsept değişimini anlatabilir misiniz?

Çizgiler biraz daha değişti. Daha modern, beyzing tarzı ürünler tercih etmeye çalışıyoruz. Dediğim gibi her iki kesime hitap edebilecek şekilde. Ama diğer taraftan da asıl hedefim Tarabya bölgesinde tesettür giyimin markası olmak.

Ürünlerinizin hepsi size mi ait?

Hayır, başka yerlerden alıyorum. Kendi tasarımlarımı şuan için erteliyorum, daha sonrası için bunu gerçekleştireceğim. 2-3 ay gibi bir süre içerisinde tamamen kendi ürünlerimi çıkartacağım. Şehzade Butik giyim adı altında ürünler tasarlamayı planlıyorum.

Hangi markalarla çalışıyorsunuz?

Osmanbey’den getiriyorum ürünlerimi. Özellikle Bu Son Collection’un Tarabya bayisiyim ben. Bunların yanında Okçu Triko var çalıştığım. Köklü, kendini ispatlamış, müşteriden olumsuz tepki almayan firmalarla çalışıyorum. Tesettürlü ve açık olan bayanların buradan memnun bir şekilde çıkmaları için elimizden geleni yapıyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sarıyer bölgesinde olan ve olmayan bütün bayanların butiğimize gelip ürünlerimizi görmelerini rica ediyorum. Geldikleri zaman mutlaka zevklerine göre ürünler bulacaklarını tahmin ediyoruz. Mağazamızda her beden ürün mevcuttur. Küçük beden ürünler her yerde rahatlıkla bulunabildiği için özellikle büyük bedenli ürünlere ağırlık veriyoruz. Şehzade Butik olarak sektörde çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

ŞEHZADE BUTİK:

Adnan Kahveci Bulvarı No: 74 Tarabya-Ferahevler/ Sarıyer/İstanbul

eminekilicarslan@hotmail.com Tel: 0549 749 93 87

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir