GündemManşet

KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERDİ, ŞÜKRÜ GENÇ YAPTI! FERAHEVLER’DEKİ ŞEHİT UĞUR TAŞCI PARKI BU PAZAR AÇILIYOR!

Şırnak’ın Cizre ilçesinde şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşcı‘nın adı, ailesinin yaşadığı Ferahevler Mahallesi’ndeki 10 dönümlük park ve dev komplekste yaşayacak.

***

Aileye başsağlığı ziyaretinde bulunan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, şehidin isminin yaşatılması için verdiği talimat üzerine çalışmalara başlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, 1 yıl sonra Ferahevler’e ilçenin en büyük tesisini kazandırdı. Şehit Uğur Taşcı‘nın adını taşıyan park, onun şehit olduğu günde bugün açılacak… Açılışa Galatarasay Spor Kulübü Futbol Takımı oyuncuları da katılacak.

BEKİR BATU/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediyesi, bu pazar günü (22 Ocak) ilçenin en önemli ve büyük tesislerinden birisini Ferahevler’de açmaya hazırlanıyor. Ferahevler Mahallesi’nin girişindeki 10 dönümlük Şehit Uğur Taşcı Parkı ve Spor Tesisi görkemli bir törenle hizmete girecek. İçerisinde halı saha, basketbol sahası, jimnastik aletleri, seyir terası, yürüyüş parkuru, sosyal dinleti alanı barındıracak olan kompleks, Sarıyer Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi (SAGEM) şubesi ve Çocuk Gündüz Bakımevi olarak da hizmet verecek.

KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERDİ, ŞÜKRÜ GENÇ YAPTI

Ocak 2016’da Cizre’de PKK terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Üsteğmen Uğur Taşçı’nın Ferahevler’deki baba evine taziye ziyaretinde bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ziyaret sırasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e şehidin adının yaşatılması için talimat vermişti. Şehit ailesine verilen söz ve Kılıçdaroğlu’nun talimatı üzerine hemen çalışmalara başlayan Şükrü Genç, sadece 1 yıl sonra Şehit Uğur Taşcı adını taşıyacak dev kompleksi tamamladı. Kompleksin çalışmalarını yakından takip eden ve sık sık denetimler yaparak tesisin sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapılmasını sağlayan Genç, bu sayede Sarıyer’in en büyük tesislerinden birisini de ilçeye kazandırmış oldu. Park çok yönlü olarak hizmet verecek ve pek çok alanda vatandaşların hizmetinde kullanılacak.

PARK, ŞEHİDİN ÖLÜM YIL DÖNÜMÜNDE AÇILACAK

Şehit Uğur Taşcı‘nın adını taşıyacak park, onun ölüm yıl dönümünde hizmete açılacak. Şehit Taşcı’nın şehit düştüğü günde yapılacak anlamlı açılışa, şehidin yakınları başta olmak üzere çok sayıda mahalle sakininin de katılması bekleniyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, dev açılışa tüm vatandaşların davetli olduğunu, siyasi düşüncesi ya da partisi ne olursa olsun herkesin bu anlamlı açılışa katılması ve Şehit Uğur Taşcı’nın anısına sahip çıkılması çağrısında bulunuyor.

AÇILIŞTA GALATASARAY SÜRPRİZİ

Uğur Taşcı Parkı’nın açılışına Galatasaray Spor Kulübü Takımı Oyuncuları da katılacak. Birbirinden ünlü isimlerin katılacağı park açılışında farklı sürprizler de yaşanacak. Açılışa tüm vatandaşlar katılacak.

TARİH : 22 Ocak 2017 Pazar
SAAT : 14.30
YER : Ferahevler Mah. Adnan Kahveci Cad. (Sarıyer Market yanı)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir