GündemManşet

KİLYOS’TA BATAN RUS GEMİSİNİN MÜHİMMATI SAKARYA’YA VURDU

27 Nisan’da Kilyos açıklarında, kuru yük gemisinin çarpması sonucu batan Rus Savaş Gemisi‘ne ait mühimmatlar Sakarya Karasu kıyılarına vurdu.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sakarya’nın Karasu ilçesi Küçük Karasu Mahallesi sahilinde vatandaşlar sahilde bir sandık olduğunu gördüler.Vatandaşların olay yerinden güvenlik kuvvetlerine haber vermesiyle bölgeye gelen jandarma ekipleri sandıkta yaptıkları ilk incelemede, sandığın mühimmat olduğunu tespit ettiler. Jandarma kuvvetlerinin yaptıkları ilk inceleme sonrası mühimmatların ve sandığın üzerinde yazılı olan alfabenin Kiril alfabesi olduğunu tespit etti. Bölgenin yakınında da araştırma yapan jandarma kuvvetleri içi mühimmat dolu bavul ile olay yerinden ayrıldı.

RUS GEMİSİ’NİN MÜHİMMATI MI?

Bulunun mühimmat yüklü sandığın, 27 Nisan tarihinde İstanbul Kilyos açıklarında canlı hayvan taşıyan bir yük gemisi ile çarpışarak batan Rus İstihbarat Liman gemisine ait olduğu düşünülüyor. Rus İstihbarat gemisi kuru yük gemisi ile çarpıştıktan sonra İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından olaya müdahale edilmiş hiçbir can kaybı yaşanmadan askeri mürettebatın ütümü kurtarılmıştı.

DAHA ÖNCE DE BULUNMUŞTU

5 Mayıs tarihinde de Sakarya’nın Kaynarca İlçesi Karaboğaz sahiline çeşitli cisimler vurmuştu. Vatandaşların jandarma ekiplerine haber vermesi sonrası yapılan incelemelerde 2 sandık bulunmuş, sandıklardan 7 havan mühimmatı ile 15 ve 10 santim çaplarında iki adet silindirik mühimmat kutusu olduğu belirlenmişti. Bugün ise bir mühimmat sandığı daha Kaynarca`da sahile vurdu. Mühimmatı olay yerinin yakınındaki vatandaşlar jandarma ekiplerine bildirirken, mühimmat dolu sandık içerisinden 7 havan tespit edilip güvenlik ekiplerince alındı.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler