GündemManşet

Kuzey Ormanları gönüllülerinden büyükşehir’e fidan protesto

Sarıyer Belediyesi’nin Zekeriyaköy’de diktiği fidanları keserek Sarıyerli vatandaşların tepkisini çeken İBB, Kuzey Ormanları Savunması gönüllüleri tarafından protesto edildi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Zekeriyaköy, Uskumruköy Kavşağı’nda Prof. Dr. Uçkun Geray ağaçlandırma alanında yol genişletme çalışması kapsamında Sarıyer’e gelen misafir öğrencilerin diktikleri Barış fidanlarını keserek tepki çeken İstanbul Büyükşehir Belediyesine bir tepkide Kuzey Ormanları Savunması gönüllülerinden geldi.

Sarıyer’de daha önce yapılan ormanlık alan katliamlarının sorumlusu olarak gördükleri İBB’yi protesto eden göstericiler, Kuzey Ormanlarının rant alanına dönüşmesine izin vermeyeceklerini ve hukuki anlamda her yola başvuracaklarını belirttiler.

Emin Turan unutulmadı

Geçtiğimiz günlerde Maslak Acıbadem hastanesinde beyin ölümü gerçekleşerek sevenlerini yasa boğan sanatçı ve doğa aktivisti Emin Turan’ı unutmayan göstericiler ellerindeki ‘Emin Turan’ın martılarıyız’ yazan dövizlerle sanatçıyı unutmadıklarını gösterdiler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir