GündemManşet

MASLAK’TAKİ CİNAYETTE İPUCU YOK!

Sarıyer’de, prodüksiyon ve eğlence şirketi sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeel Karimian ile ortağı Kuveyt uyruklu Muhammed El Muhtari’yi öldüren şüphelilerin yakalanması için polisin çalışması sürüyor. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, 30 Nisan günü Sarıyer Ayazağa Caddesi’nde prodüksiyon ve eğlence şirketi sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeel Karimian ile ortağı Kuveyt uyruklu Muhammed El Muhtari cinayetinin ardından görgü tanıklarının ifadelerine başvururken, çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını da inceledi.

ÇARŞAFLI İKİ KİŞİ

Polis ekiplerinin araştırması sonucu, iki saldırganın, olayı gerçekleştirdikleri sırada siyah çarşaflı oldukları belirlendi. Saldırganların olayı gerçekleştirdikten sonra kaçtıkları lüks cipin 2015 yılında İstanbul’dan çalıntı olduğu, aynı marka ve modeldeki başka bir cipin ikiz plakasının kullanıldığı tespit edildi.

PARMAK İZİ DE İPUCU DA YOK

Şüphelilerin olay sırasında 2 tabanca kullandığını belirleyen polis ekipleri, bu tabancalardan birini Kemerburgaz’da saldırganlar tarafından ateşe verilen cipin içinde buldu. Plastik kısımları yanan tabancada parmak izi de bulunamadı.

Bu arada, olayın meydana geldiği tarihten yaklaşık 1 hafta öncesinden itibaren havalimanı ve gümrük kapılarından Türkiye’ye giriş çıkış yapan çok sayıda yabancı uyruklu kişinin kimlik sorgulamasının yapıldığı, herhangi bir ipucuna rastlanmadığı bildirildi.

NE OLMUŞTU?

Sarıyer Ayazağa Caddesi’nde 30 Nisan’da meydana gelen olayda, prodüksiyon ve eğlence şirketi sahibi İran uyruklu İngiliz vatandaşı Saeel Karimian ile ortağı Kuveyt uyruklu Muhammed El Muhtari, 34 RB 9549 plakalı cipin içinde silahlı saldırı sonucu öldürülmüştü. Olaydan sonra silahlı saldırganların kaçtığı cip ise Kemerburgaz’da yanmış halde bulunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir