GündemManşet

Maslak’taki Steigenberger Oteli kapandı!

 1930 yılından beri Avrupa’nın prestijli otel gruplarından biri olarak lüks oteller sınıfında yer alan Steigenberger Hotel Group’un Türkiye’de işbirliği yaptığı Steigenberger İstanbul Maslak iflas ettiğini açıkladı.

İstanbul Maslak’ta, Palace Otel Turizm Hizmetleri AŞ tarafından Sheraton Istanbul Maslak olarak hizmet vermekte olan 305 odalı otel, 20 Nisan 2015 tarihinden itibaren beş yıldızlı Steigenberger İstanbul Maslak olarak hizmet vermeye başlamıştı. Uzun yıllar Maslak’ta Sheraton markası ile hizmet veren 5 yıldızlı Steigenberger Hotel’in işletmecisi ile mülk sahibi arasında ödenmeyen kiralar nedeni ile kriz gündemdeydi. Casino ve emlak kralı olarak anılan Sudi Özkan, ödenmeyen kiraları gerekçe göstererek, otelin işletmecisine önce icra takibi başlattı daha sonra tahliye davası açmıştı. İşletmeci şirketin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cenk Kınay ise, kendileri ile ilgili iddiaların doğru olmadığını belirterek, hukuki sürecin devam ettiğini kaydetmişti.

GEREKÇE: “ÖDENMEYEN KİRALAR”

2015’ten bu yana ‘Steigenberger’ markası ile hizmet veren oteli 1992 yılında Sudi Özkan inşaa ettirdi. Ancak oteli işleten şirketin (Palace Otel Turizm Hizmetleri A.Ş) sahipleri ile mülk sahibi, ödenmeyen kiralar nedeni ile karşı karşıya geldi. Oteli işleten şirket Palace Otel A.Ş’nin 1 yıl süreyle iflas erteleme kararı aldığı biliniyor. Ödenmeyen kiranın ise 10 milyon TL civarında olduğu kaydediliyor.

Palace Otel Turizm Hizmetleri A.Ş tarafından yapılan yazılı açıklama ise şöyle:

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler