GündemManşet

MECLİS’TE OLAY ÇIKTI, OTURUM KAPALI YAPILDI!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumu yine olaylı başladı. Darüşşafaka’daki Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde saat 11.00’de başlayan toplantıda, Pınar Mahallesi’ndeki vatandaşların tapu almalarını sağlayacak kararın görüşülmesi yapılacaktı. Pınar Mahallesi başta olmak üzere Sarıyer genelinden çok sayıda vatandaşın katıldığı mecliste, Ak Parti sıralarından yükselen sesler ve sataşmalar nedeniyle meclise ara verildi. Meclisin başlamasıyla birlikte salonda bulunan ve Ak Parti sıralarında oturan bazı vatandaşlar, CHP grubuna sözlü sataşmada bulundu. AK Partililer, FETO suçlamasıyla cezaevinde bulunan Erkan Karaaslan üzerinden CHP’lilere sözlü sataşmalarda bulundu. Salondaki bazı vatandaşların bağırmaları ve koltukların üzerine çıkarak CHP’lilere laf atmaları tansiyonu yükseltti. Ak Partililer’in bulunduğu tarafta büyük hareketlilik yaşanırken, pek çok CHP’li ise olayları sadece izlemekle yetindi.

Mecliste kısa bir söz alan AK Parti Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik’in kendi konuşmalarının engellendiğini iddia etmesi üzerine salonda tansiyon yeniden çıktı. CHP’li Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Çelik’i gündem dışı konuşulmaması konusunda uyarınca gerginlik iyice büyüdü.

OTURUMA 10 DAKİKA ARA VERİLDİ, SALON BOŞALTILDI

Çok sayıda zabıta ve sivil polisin de görev aldığı mecliste, CHP’li Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun oturumun sağlıklı yapılamayacağını söyleyerek salonun boşaltılmasını ve oturumun kapalı yapılmasını istedi. Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve çok sayıda polis yetkilisinin de bulunduğu mecliste, Ak Parti sıralarındaki hareketliliği CHP’liler ise sadece izlemekle yetindi. Bugüne kadar Sarıyer Belediye Meclisi’nin hiç bir oturumunu takip etmeyen iktidara yakın bazı televizyon kanalları ve gazetelerin muhabirlerinin de mecliste çekim yapması ise dikkat çekti.

CÜBBELİ VATANDAŞIN SATAŞMASI CHP’LİLERİ KIZDIRDI

Mecliste cübbeli ve sarıklı bir vatandaşın sıraların üzerine çıkarak CHP’lilere sözlü sataşmada bulunması ise büyük tepkiye neden oldu. CHP’liler videoya çektikleri bu kişi için “Kim bu adam, bu kişi açıkça olayları  provake ediyor. Bu kişi nasıl olur da mecliste sıraların üzerine çıkıp bize sözlü saldırıda bulunabilir” diyerek tepki gösterdi. Öte yandan bazı vatandaşlar, salonda olay çıkaran kişilerin İSPARK’ta çalışan otoparkçılar olduğunu savundu, duruma tepki gösterdi. Mahallelerindeki tapu meselesinin görüşülmesini beklerken bir anda salonda çıkan olaylar nedeniyle salon dışına çıkarılmak zorunda kalan Pınar Mahallesi sakinleri ise “Biz buraya tapu sorunumuzun konuşulacağı için geldik. Ak Parti sıralarından bir anda sözlü sataşmalar gelince ne olduğunu anlayamadık. Biz tapu derdindeyiz, birileri şov derdinde” diye konuştu.

ŞÜKRÜ GENÇ: “KİMSE TAPU GÜNDEMİNİ SABOTE ETMEYE KALKMASIN”

Gerginlik sırasında salonda bulunan Pınar Mahallesi sakinlerine seslenen ve vatandaşlara sakin olması çağrısında bulunan Belediye Başkanı Şükrü Genç; “Merak etmeyin birileri meclisi sabote etmeye çalışadursun biz sizin tapu sorununuzu konuşmaya ve çözüm için gerekli adımları atmaya devam edeceğiz. İçiniz rahat olsun. Sizin derdiniz bizim derdimiz, başkalarının derdi kendince başka olabilir. Bizim gündemimiz sizlerin tapu meselesi, kimse bunu engelleyemeyecek” diye konuştu.

10 dakikalık aranın ardından belediye meclisi, salondaki tüm vatandaşların ve basın mensuplarının çıkarılmasından sonra kapalı olarak devam etti.

        

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler