GündemManşet

Mehmet Deniz; “Yusuf Tülün’ü Sarıyer’de gören var mı?”

 

SARİYERGAZETESİ.COM/ HABER MERKEZİ

AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz arasında garip bir polemik yaşanıyor. AKP İlçe Başkanı Bayraktar’ın mülkiyet konusunda yaptığı açıklamaları sırasında SHP’li eski belediye başkanını kastederek “İhsan Yalçın’ı Sarıyer’de gören var mı?” şeklindeki sözlerine, CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz’den AKP’li eski belediye başkanını kastederek “Yusuf Tülün’ü gören var mı?” karşılığı geldi. CHP İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Bayraktar’a yayınladığı basın açıklamasıyla cevap verdi.

İŞTE O AÇIKLAMA

AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın Yerel Basında Çıkan Demecinin Bir Kısmına Katılıyorum. Akp İlçe Başkanı, diyor ki mülkiyet sorununu çözeceğiz. ‘’Yeter ki samimi olalım dürüst olalım’’ Evet, Salih Başkan çok doğru söylüyor ve bende katılıyorum. Samimi ve dürüst davranılsa bu sorun (1994-2017) tam 23 yıldır İBB tarafından çözülebilirdi.

Ülkede her şeyi yapmaya muktedirsin.

Bugün öyle bir iktidar düşünün ki istediğinde suçlu suçsuz ayırt etmeden, araştırmadan, kumpaslarla, içlerinde Genel Kurmay Başkanı da bulunan yüzlerce kişiyi 3-5 yıl hapse atacak, sonra da pardon yanlış yapmışız diyerek serbest bırakacak.

Öyle bir güç düşünün ki, plansız projesiz 1/100.000’lik planlara aykırı boğaz köprülerini yapacak milyonlarca ağaç kesecek.

Öyle bir iktidar düşünün ki İstanbulu ‘un süliyetini, tarihi, kültürel ve çevreyi hiçe sayarak gökdelenlerle dolduracak, bir gecede imar çıkararak doğayı bu şekilde tahribata uğratacak. Öyle bir iktidar düşünün ki, seçimle gelmiş kendi Belediye Başkanlarını sorgusuz sualsiz kamuoyuna suçunun ne olduğunu anlatmadan, varsa suçu cezalandırmadan, sadece görevlerinden uzaklaştırarak yapılan yanlış uygulamaları sözde aklamaya çalışacak.

Ve öyle bir iktidar düşününki 23 yıldır, İstanbul Belediyesini 17 yıldır Ülkeyi yönetecek, yasa tanımayacak, hukuk tanımayacak, yargının verdiği kararları yok sayacak ve de o iktidarın İlçe Başkanı diyecek ki biz mülkiyet sorununu çözemiyoruz. Çünkü bu konuda dürüst ve samimi olmayanlar var.

Emirgan imar islah planına Sarıyer Belediye Meclisinde evet dedin. Hadi onu bari çöz, samimiyetini görelim.
Öyle bir iktidar İlçe yönetimi düşünün ki, Sarıyer Belediye Başkanlığının hazırlamış olduğu mahalleler adına hazırlanan planın Emirgan Mahallesine Evet diyeceksiniz, Kocataş’a, Hisar’a ve diğer mahallelere Hayır oyu kullanacaksınız,binbir emekle hazırlanan planları İBB Bürokratları kanalı ile meclise dahi getirmeyeceksiniz, Emirgan’a Evet dediniz, o zaman tutarlı olunuz Emirgan imar ıslah planını İstanbul Belediye Meclisine getiriniz. Getiriniz ki samimiyetinizi ve dürüstlüğünüzü görelim. Getiremiyorsanız, o bürokratı görevden aldırınız. Çünkü ya o bürokrata sözünüz geçmiyor ya da sizler samimi değilsiniz.

Bir de hep söylüyorum siz Sarıyer’i tanımıyorsunuz diye. İhsan Yalçın’ı Sarıyer de gören var mı diyorlar. İhsan Yalçın her ay bizim ilçede muhtelif toplantılara katılıyor. Allah aşkına Yusuf Tülün’ü Sarıyer de hiç gören var mı ?

MEHMET DENİZ (CHP SARIYER İLÇE BAŞKANI)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir