GündemManşet

Menderes Güneş’in atölyesinde çiçekleri sanata dönüştürdüler

Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi (EÇADEM)’nde öğrenim gören zihinsel engelli çocuklar sanatçı Menderes Güneş’in atölyesine konuk olarak sanatsal bir deneyim yaşadı.

Engelli çocukların sosyal hayata katılmalarına yönelik hizmet veren EÇADEM, kurumda öğrenim gören 12 çocuğu çiçek atölyesine götürdü. Doğaya ve çiçeklere olan tutkusunu yaratıcılığıyla birleştiren sanatçı Menderes Güneş’in atölyesinde  gerçekleşen etkinlikte çocuklar, çiçeklerin etkileyici dünyasında mutlu bir gün geçirdi. Çiçek sanatının engelli rehabilitasyonunda kullanılmasının ilk örneği olan etkinlikte katılımcılar avokadonun çekirdeğinden fidan yetiştirmeyi öğrendi. İç dünyalarını atölyede yaptıkları çalışmalarla ifade eden EÇADEM’liler kendi elleriyle hazırladıkları saksıları evlerine götürüp gelişim süreçlerini takip edecek.

“ÇİÇEKLER İNSANA ENERJİ VERİR”

“Bizim için çiçek faaliyetleri ikinci planda” diyen Menderes Güneş sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemden bahsetti.  Güneş, “Yetimhanelere, engelli çocukların merkezlerine ve huzurevlerine gidiyoruz. İnsanların daha çok çiçekle buluşmasını sağlıyoruz. Bugün inanılmaz bir mutluluk yaşıyoruz. EÇADEM ile tanışmam arkadaşım sayesinde oldu.  İnsanların çiçekle, toprakla ve doğayla iç içe olması güzel bir enerji veriyor. Projenin devamı gelecek” dedi. Keyifli bir gün yaşayan çocuklar etkinliğin sonunda hatıra fotoğrafı çektirerek, sanatçıyı EÇADEM’e davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir