GündemManşet

Meşhur Özbek yemekleri ve Orta Asya lezzetleri Safiya’da!

Geçtiğimiz Nisan ayında Zekeriyaköy’de hizmete giren Safiya Cafe & Restaurant; muhteşem Özbek yemekleri ve Orta Asya ülkelerinin zengin mutfağını müşterileriyle buluşturuyor. Mekanın işletmecisi Cesur Abdurrahmanov “Öncelikli amacımız para kazanmak değil, Özbek ve Orta Asya mutfağını, kültürünü insanlara tanıtmak. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim için her şeyden önemli” diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM- MERT CİN

Zekeriyaköy’de geçtiğimiz Nisan ayında; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından açılışı yapılan Safiya Cafe & Restaurant, sunduğu eşsiz lezzetlerle herkesimden büyük ilgi görüyor. Özbekistan başta olmak üzere Orta Asya ülkelerinin zengin mutfağının seçkin lezzetlerini müşterileriyle buluşturan mekan, gerek yemekleri gerekse iç dekorasyonuyla müşterilerinden beğeni topluyor.

SAFİYA SİZE ORTA ASYA KÜLTÜRÜNÜ YAŞATIYOR

Özbekistan’ın kendine has zengin kültürünü Safiya’ya taşıyan ve mekanı farklı bir tasarımla dizayn eden Özbekistan doğumlu Cesur Abdurrahmanov, amaçlarının aynı zamanda Özbek kültürünü herkese tanıtmak olduğunu söylüyor. Özbekler’in meşhur pilavının da en orjinal haliyle hazırlandığı mekanda, sizleri güler yüzlü bir ekip misafir ediyor. Temizliğe büyük önemin verildiği mekanda, çocukların da rahat vakit geçirebilmeleri için çocuk oyun bölümleri yer alıyor. Bu özel bölümde play station, bilardo ve langırt gibi oyun grupları da bulunuyor.

MEŞHUR ÖZBEK PİLAVI’NI SAFİYA’DA YİYİN

Sarıyer Gazetesi ekibi olarak biz de bu özel mekanın misafiri olduk. Safiya’nın işletmecisi başarılı iş adamı Cesur Abdurrahmanov ile Safiya’yı ve lezzetlerini konuştuk. Meşhur Özbek Pilavı’nın ve sonrasında meşhur Özbek yeşil çayının tadına Safiya farkıyla baktık. Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu, Reklam Müdürümüz Yasemin Cebeci ve Haber Müdürümüz Mert Cin‘i ağırlayan Safiya Cafe Restaurant’ın işletmecisi Cesur Abdurrahmanov, Safiya’nın müşterilerine sunduğu lezzetleri ve ayrıcalıkları anlattı. Abdurrahmanov; “Bizim için önemli olan restoranımızda ağırladığımız misafirlerimizin Orta Asya ve Özbek lezzetlerini tadarken hoş ve keyifli vakit geçirmesi, bunun yanı sıra Türk kardeşlerimizin Özbekistan ve Orta Asya lezzetlerini tanıması. Burada Özbek ustalarımızın hazırladığı lezzetleri herkese tattırmak istiyoruz’ dedi. Abdurrahmanov, Safiya’nın lezzetlerinden bazılarını da şöyle sıraladı; “Kuzu Tandır, Tavuk Tandır, Hanım Mantı, Kazan Kebabı, Kıyma Kebabı, Özbek Caz, Özbek Pilavı, Özbek Mantısı, Somsa (Ispanaklı, etli, patatesli, tavuklu), mevsimlik balık çeşitleri, Saylar (et, ciğer, tavuk), Çiğ Börek çeşitleri ve tatlılar..”

Kilyos Caddesi Aksak Sokak No: 3 D: 1-2 ( Zeytindalı Konakları Karşısı ) Zekeriyaköy Sarıyer/ (0212) 201 60 90 – 0534 580 81 80

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler