GündemManşet

Prof. Dr. Ümit Özdağ: “Kurucular kurulu son şeklini aldı”

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, seçim bölgesi olan Gaziantep’te coşkulu ve yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Özdağ, yeni partinin Ekim ayında faaliyetlerine başlayacağını belirterek,“İktidarda büyük bir paniğin hakim olduğunu görüyoruz. Bu paniğin doğrusu haklı bir panik de olduğunu görüyoruz” dedi.

Ümit Özdağ, Meral Akşener öncülüğünde kurulacak yeni parti çalışmaları kapsamında seçim bölgesi Gaziantep’e geldi. Bir otelde kendisini destekleyenlerle bir araya gelen Özdağ, kurulacak partinin Ekim ayı içerisinde hukuken faaliyetlerine başlayacağını kaydetti. İktidarda büyük bir paniğin hakim olduğunu gördüklerini ifade eden Özdağ, şunları söyledi:

“Sayın Meral Akşener’in liderliğinde kurulma çalışmaları devam eden yeni parti, önümüzdeki günlerde kurucular heyetini, arka arkaya düzenleyeceği toplantılarla Türk kamuoyuyla tanıştıracak.

Daha parti kurulmadan Türk siyasetinin en önemli tartışma noktası haline geldi. Televizyonlarda biz tartışılıyoruz, yeni parti tartışılıyor. İktidar mensupları her geçen gün yaptıkları yeni açıklamayla, kendilerinden bir tuğla dahi sökülemeyeceğini ifade ediyorlar. Büyük bir paniğin hakim olduğunu görüyoruz iktidara. Bu paniğin doğrusu hakli bir panik de olduğunu görüyoruz. Çünkü yeni partiye karşı büyük bir toplumsal ilgi ve destek kendisini her zeminde gösteriyor.”

Kaynak: HABERERK.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir