GündemManşet

Prof. Dr. Ümit Özdağ; yeni parti çalışmaları kapsamında Sarıyer, Beşiktaş ve Kağıthane grubuyla akşam yemeğinde buluştu

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, 25 Ekim’de kurulacak yeni partiyle ilgili Sarıyer, Beşiktaş ve Kağıthane’den gelen özel bir grupla, Sultanahmet’teki Panorama Restaurant’ta akşam yemeğinde buluştu.

***

Toplantı yemeğinde konuşan Prof. Dr. Özdağ, “Ülkesini, devletini ve milletini seven herkesi bu çatı altında buluşturacağız. Ortak paydada buluştuğumuz herkesin elini sıkacağız. Bize uzatılan hiçbir elli havada bırakmayacağız. Ülke böylesi kötü bir durumdayken detaylarla uğraşacak vaktimiz yok” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

MHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklamasından sonra partiden ihraç edilen Meral Akşener’in önderliğinde kurulacak yeni parti, tüm yurtta herkes tarafından merakla bekleniyor. Parti çalışmalarının önemli isimlerinden Gaziantep Bağımsız Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Sarıyer, Kağıthane ve Beşiktaş’tan gelen yaklaşık 60 kişilik bir grupla özel bir akşam yemeğinde buluştu. Sultanahmet’teki And Otel’de bulunan Panaroma Restaurant’ta düzenlenen yemeğe, Sarıyer, Kağıthane ve Beşiktaş’tan bölgenin sevilen ve etkili isimleri katıldı. Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bekir Batu’nun da katıldığı toplantıda, yeni partiyle ilgili çalışmalar ve yol haritası konuşuldu. Yemeğe her siyasi görüşten önemli isimler katıldı. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen sohbet havasındaki yemekten sonra Özdağ katılımcılarla tek tek sohbet etti, kendisine sorulan soruları yanıtladı.

YENİ PARTİ 25 EKİM’DE KURULACAK

Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın verdiği özel yemeğe Kardak operasyonuna katılan efsane timin komutanı, Balyoz mağduru Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen de katıldı. Yeni partiye katılacağını açıklayarak tüm dikkatleri üzerine çeken efsane komutan Türkşen’in partide önemli bir görevde yer alacağı öğrenildi. Yemekte konuşan ve yeni partinin 25 Ekim’de resmen kurulacağını müjdeleyen Prof. Dr. Özdağ; “25 Ekim’de Ankara’daki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek kuruluş toplantımıza tüm halkımız davetlidir. Yeni partimizin ismini ve kurucularını orada Türk kamuoyuna açıklayacağız” diye konuştu.

HER SİYASİ GÖRÜŞTEN İSİM PARTİMİZDE OLACAK

Yaklaşık 3 saat süren yemekte dikkat çekici bir konuşma yapan Özdağ, toplumun her kesiminde ciddi bir beklenti oluştuğunu ve yeni parti dışında ülkenin kurtuluşu için başka alternatif kalmadığını vurguladı. Kurulacak partiye her kesimden kişinin kabul edileceğini ifade eden Özdağ, “Bu partide hiç şüpheniz olmasın AKP’li de olacak, CHP’li de, MHP’li de. Teröre karşı çıkan ve bizimle ortak kaygıları yaşayan HDP’li de olacak. Referansı Atatürk olan herkes bu partide buluşabilecek” dedi.

BİZE UZATILAN ELİ HAVADA BIRAKMAYACAĞIZ

Toplumun her kesiminden olumlu tepkiler aldıklarını ve farklı kesimlerden katılımlar olduğunu belirten Özdağ yaşadığı ilginç bir olayı da şöyle anlattı. “Geçtiğimiz günlerde Çankırı’dan arkadaşlarımız beni aradılar. Yeni partiyle ilgili yaptıkları toplantıya komünist ve sosyalist iki gencin de katıldığını söylediler. Şaşırmışlardı ne yapalım diye bana sordular. Ne güzel çok sevindim dedim, demek ki onlar da bizimle aynı kaygıyı taşıyorlar. Ortak değerlerimiz etrafında hepimiz bir araya geliyoruz. Biz herkesime açığız, bize uzatılan eli havada bırakmayız, bize uzatılan eli sıkarız”

Parti programı hakkında da bilgiler veren Özdağ, PKK ve FETÖ ile bağlantısı olmayan tüm vatanseverlere kapılarının açık olduğunu ayrıca Meral Akşener’in talimatı doğrultusunda yeni partide kadın kolları olmayacağını söyledi. Özdağ, partide cinsiyet kotası olacağını ve partinin yüzde 30’unun kadınlardan oluşacağını ifade etti.

TOPLUMUN BİR KESİMİNE DEĞİL YÜZDE YÜZE TALİBİZ 

16 Nisan referandumunda halka açıklanan sonuçların gerçeği yansıtmadığını, AKP’nin yüzde 51 politikasının oldukça yanlış olduğunu belirten Prof. Dr. Ümit Özdağ, yeni kurulacak partinin toplumun herkesimini kucaklayacağını ve yüzde yüze talip olacağını söyledi. Türkiye’nin hızla uçuruma doğru gittiğini ve AKP’nin her geçen gün ülkeyi karanlığa sürüklediğini söyleyen Özdağ, “Zaman artık ayrıntılara takılma zamanı değil. Bunlarla uğraşacak ve kaybedecek vaktimiz yok. Biz iktidar olduğumuzda 1913 şartlarında bir ülke devralacağız. Ülkenin içinde bulunduğu acı tabloyu çok iyi biliyoruz ve görüyoruz. Ülkeyi seven herkesin bir araya gelme ve elini taşın altına koyma zamanıdır” diye konuştu.

İŞTE PROF. DR. ÜMİT ÖZDAĞ’IN YAPTIĞI KONUŞMA

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler