GündemManşet

Reşitpaşa’da Şükrü Genç’i duygulandıran açılış!

Reşitpaşa’da 67 orta ve ağır zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç‘in talimatı üzerine sil baştan yenilendi. Yeni ek binalar da yapılan okul muhteşem bir hale getirildi.

***

Modern bir görünüm kazanan okulun açılış töreninde ise Belediye Başkanı Şükrü Genç ve öğrenciler duygulu anlar yaşadı. Okulun yapımı sırasında Başkan Genç sık sık denetimler yaparak çalışmaları sürekli yakından izlemişti.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi ekipleri tarafından yenilenen Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu açıldı. Mutlulukları gözlerinden okunan özel çocuklar Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i sevgi gösterileriyle karşıladı. “Gelecek Benim Ben Geleceğim” projesi kapsamında Sarıyer’deki tüm okullara boya, badana, çevre düzenlemesi, eşya yardımı ve lojistik destek sağlayan Sarıyer Belediyesi özel çocukları da unutmadı. 1998 yılında hizmete giren,  67 orta ve ağır zihinsel engelli öğrencinin eğitim gördüğü Ali Büyükdicle Eğitim ve Uygulama Okulu’nun fiziki şartlarının yetersiz olduğunu gören Başkan Şükrü Genç, okulun sil baştan yenilenmesi için talimat verdi. Ekiplerin yoğun çalışmaları sonucunda atıl durumda olan bina 4 ayda baştan aşağı yenilendi. Okulun açılışına Başkan Genç’in yanı sıra; Şehit Ali Büyükdicle’nin annesi Keriman Büyükdicle, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile veliler katıldı.

ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Öğrenciler Başkan Genç’i ‘Artık Okulum Çok Güzel’, ‘Her Şey Sizinle Güzel’, ‘İyi ki Varsınız’, ‘Sizinle Özeliz’ pankartlarıyla karşıladı. Açılışta mikrofona davet edilen Berkecan Beşirli’nin konuşması katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Beşirli: “Şükrü Genç, size okul yapmaya geldim dedi. Sonra işte bu okulu yaptı. Güzel oldu değil mi? Ben çok beğendim, sizde beğendiniz mi? Şükrü Genç’e teşekkür ederiz. Hep okulumuza geliyor, daha çok gelsin” diye konuştu.

SEVGİYİ BU ÇOCUKLARDAN ÖĞRENELİM

Simay Karaca’nın ‘Okulum’ şiirini okumasının ardından mikrofona davet edilen Şükrü Genç şu şekilde konuştu; “Çok okul açtık ama en duygusalı burası. En kolay şey binaları yapmak. Yıllarca mesleğim gereği o kadar çok bina yaptım ki, buranın önemini Berkecan söyledi. ‘Şükrü Genç bir kere geldi, hep gelsin’ dedi. Hep gelmeliyiz buraya. Şu kapıdan içeri girdiğinizde inanılmaz bir sevgiyle karşılaşıyorsunuz. Onların bizden tek bir beklentileri var o da sevgi.  Gelin sevgiyi bu çocuklardan öğrenelim. Buraya her gelişte Ali Büyükdicle’nin sevgisiyle de karşılaşacağımızı bilelim. Onun göstermiş olduğu vatan sevgisi ve sonrasında ödediği bedeli unutmayalım.”Açılışta palyaçolarla birlikte dans edip, eğlenen çocuklar programın sonunda kendilerine verilen balonları hep birlikte gökyüzüne bırakarak mutluluğunu yaşadı.

OKULA 2 EK BİNA YAPILDI

İki ek bina ile okulun mevcut kapasitesi artırılarak yemekhane, spor ve müzik sınıfının yanı sıra yönetim odası yapıldı.  Baştan aşağı yönetmeliklere uygun şekilde yapılan okulda; alt yapı çalışması, bahçe düzenlemesi ve hobi bahçesi de yapılan yenilemeler arasında.

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir