GündemManşet Altı

CHP’li Mehmet Ali Çelebi: “Rizeli Veysel Amca gözaltına alındı”

SARİYERGAZETESİ.COM-HABER MERKEZİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Adalet Yürüyüşü’ne katılan ve “ Zulüm arşa geldi” diyerek yaptığı isyan sosyal medyada yankı bulan Rizeli Veysel Kılıç, gözaltına alındı.

Sarıyer Belediyesi’ne ait Sarıyer TV mikrofonlarına yaptığı konuşmada, hava harp okulu bir oğlunun Silivri’de tutuklu olduğunu söyleyen ve yaşananlara isyan eden Rizeli Veysel Kılıç’tan, Maltepe Mitingi’nde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ismen bahsetmişti. Rizeli Veysel Kılıç, Adalet Yürüyüşü sırasında da Kılıçdaroğlu ile birlikte İstanbul’a kadar yürümüştü.

GÖZALTI HABERİNİ CHP’Lİ MEHMET ALİ ÇELEBİ DUYURDU

Sıcak gelişmeyi CHP Parti Meclis Üyesi Mehmet Ali Çelebi, twitter hesabından “Zulüm arşa geldi” demişti Rizeli Veysel amca. Şimdi gözaltına alınmış.” şeklindeki mesajıyla duyurdu.

Veysel Kılıç, söz konusu gözaltıyla ilgili Odatv’ye yaptığı açıklamada; Çağlayan Adliyesi önünde eylem yaparken başka bir vatandaşla tartışmaya girdiğini, bunun üzerine “can güvenliği gerekçesiyle” adliye içerisinde polis tarafından bir süre bekletildikten sonra serbest bırakıldığını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir