GündemManşet

Sahilde merdiven olmaması ölüme yol açtı

Tarabya’da geçtiğimiz hafta denize uçan aracın içinde bulunan Murat Kopuzoğlu, sahilde merdiven olmaması yüzünden kıyıya çıkmadığı için hayatını kaybetti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Kaldırıldığı İstinye Devlet Hastanesi’nde uzun süre yaşam savaşı veren Murat Kopuzoğlu hayatını kaybetti. Olayı soruşturan adli tıp yetkilileri Kopuzoğlu’nun 35 yaşında olduğunu bildirdi, Kopuzoğlu evli ve iki çocuk babasıydı.

DENİZDEN ÇIKABİLMEK İÇİN UZUN SÜRE UĞRAŞTI

Tarabya’da kullandığı otomobilin denize uçmasının ardından arabadan kendi imkanlarıyla çıkan Kopuzoğlu, uzun süre denizde dalgalarla boğuştu. Tarabya sahilinde merdiven bulunmaması sebebiyle denizden çıkamadı. 2-3 metrelik kazıklı yol altında denizde yaşam savaşı veren talihsiz adam, demir kolonlara tutunmaya çalıştı. Çevredeki vatandaşların yardımı da yetersiz kalınca uzun süre denizden çıkamayan Kopuzoğlu,  Sahil Güvenlik Dalış, Emniyet, Güvenlik, Arama, Kurtarma ekipleri tarafından dakikalar sonra sudan çıkarılabildi.  Ekiplerin yaptığı ilk müdahalenin ardından baygın halde İstinye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yaşam savaşı veren iki çocuk babası Kopuzoğlu, dün sabaha doğru yaşam savaşını kaybetti. Çok iyi derecede yüzücü olduğu öğrenilen Kopuzoğlu da sahildeki ihmalin kurbanı oldu. Sarıyer Merkez’deki Limtur Emlak’ın sahibi Atilla Limanlar‘ın da kuzeni olduğu öğrenilen Kopuzoğlu’nun ölümü tüm sevenlerini ve ailesini üzüntüye boğdu.

SAHİLDE KORKULUK OLSAYDI BELKİ YAŞAYACAKTI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumluluğundaki sahil boyunca demir korkuluklar ve merdivenler olmaması yüzünden bugüne kadar denize düşen çok sayıda kişi yaşamını yitirdi. Sarıyer Belediyesi’nin deniz kenarlarına belli aralıklarla koyduğu demir merdivenler ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sökülmüştü. Boğaz kenarında deniz kenarlarına korkuluk yapılması için bugüne kadar yapılan çok sayıda başvuru yine İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından “dünyadaki başka şehirlerde örnekleri yok” denilerek komik gerekçelerle reddedilmişti. Öyle ki Sarıyer’deki muhtarlar Topbaş’ın sahilde önlem alması için Büyükdere’de el ele zincir oluşturmuş, muhtarların zincirli eylemine rağmen sahilde gerekli önlemler bir türlü alınmamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir