GündemManşet

SARIYER BELEDİYE MECLİSİ, YENİ BİNADA İLK TOPLANTISINI YAPTI

 Pınar Mahallesi’nde 1 Nisan Cumartesi günü hizmete açılan yeni hizmet binasındaki ilk toplantısında, meclis üyelerinin çocuklar gibi şen oldukları görüldü. Bazı meclis üyeleri toplantı salonunu bulmakta zorlanırken, bazıları da ise yeni toplantı salonunu görünce oldukça mutlu oldu. Mecliste, ihtisas komisyonu üyeleri yeniden belirlenirken, komisyonlara geçen yılki gibi yine aynı isimler seçildiği görüldü.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nin açılışından sonra rahat ve kaliteli bir ortama taşınan belediye meclisi, artık daha modern ve teknolojik alt yapıyla donatılmış yeni hizmet binasında, Sarıyer’e yakışır yeni ve kalıcı bir ortamda hizmet vermeye başladı.

Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu hizmet binası olma özelliği taşıyan akıllı binaya yakışır akıllı led ekranların kullanıldığı ve oylama işlemlerinin led ekranlardan gösterildiği meclis salonu, meclis üyelerinden tam not aldı.

HİZMET ÇITASI YÜKSELDİ

Nisan ayı meclis toplantısında gündem dışı konuşmaların ana başlığı geçtiğimiz cumartesi günü açılan yeni hizmet binası oldu. Açılış konuşmasını yapan Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, ilk toplantının önemine değinerek, Sarıyerlilerin yeni hizmet binasını 33 yıldır beklediğini dile getirdi. Yeni Belediye merkezinin Sarıyer’e artı değer kattığını da sözlerine ekleyen Coşkun, “Bu binayla hizmet çıtamızı daha yükseğe taşıdık” dedi.

GENÇ: “EN VERİMLİ ŞEKİLDE ÇALIŞACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi grupları adına söz alan Gökan Zeybek ve Nurettin Çelik’in ‘hayırlı olsun’ konuşmalarının ardından kürsüye gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, nisan ayı meclis toplantısının yeni binada yapılan ilk toplantı olması nedeniyle önemli olduğunun altını çizerek, “Halkımıza en verimli nasıl hizmet edebileceğimiz konusunda çalışacağız” dedi. Konuşmaların ardından meclis gündemine geçilerek encümen ve komisyon üyeleri belirlendi.

   

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir