GündemManşet

Sarıyer Belediyesi, sunucu İkbal Gürpınar’ı mahkemeye verecek!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

FETÖ/PDY örgütüne ait olduğu gerekçesiyle kapatılan Samanyolu TV‘de uzun yıllar programlar yapan sunucu İkbal Gürpınar’ın, bir gazetede 15 Temmuz ile ilgili yayınlanan haberinde CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında yaptığı iddia edilen açıklamaları mahkemeye taşınıyor. Aynı zamanda AK Parti Sarıyer İlçe Yönetim Kurulu Üyesi de olan Gürpınar hakkında Sarıyer Belediyesi mahkemeye başvuracağını açıkladı. Belediye, 15 Temmuz darbe gecesi Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli’nin kapatıldığı yönünde sosyal medyadan paylaşım yaptığı iddia eden Gürpınar’ın iftiralarına yargı yoluyla cevap verileceğini duyurdu. Gürpınar’ın bu konuda kendini nasıl savunacağı ise merak ediliyor.

İşte Sarıyer Belediyesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan çok sert basın açıklaması;

Kamuoyuna duyuru;

Bugün ‘Gazete Harbi’de yer alan ve İkbal Gürpınar isimli şahsa ait bir sosyal medya paylaşımı olduğu iddia edilen; “15 Temmuz 2016 gecesi, Sarıyer Belediyesi’nin şehir merkezine gidişi engellemek için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait Sarıyer-Çayırbaşı Tüneli’nin girişini kapattığı” yönündeki iftira asılsızdır. Söz konusu gazete, açıklamanın sahibi olduğunu iddia ettikleri şahıs üzerinden 15 Temmuz’un yıl dönümünde, barış içinde yaşayan halkımızı kışkırtmak ve huzuru bozmaya yönelik son derece çirkin, akıl-izan sınırlarını aşan bir haber yaparak halkımızı provoke etmeyi amaç edinmiştir.

Sarıyer Belediyesi olarak, ülkemiz için son derece üzücü olan bu sürecin üzerinden asılsız ve ispatlanamayacak iddialarla prim yapmaya çalışan kişi ve kurumlar hakkında yasal süreci başlattığımızı bildiririz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir