GündemManşet

SARIYER BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA: “SARIYER’DE 507 SOKAK İSMİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN MECLİS KARARIYLA DEĞİŞTİRİLDİ”

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer’de birçok cadde ve sokağın ismi Büyükşehir Belediyesi’nin aldığı meclis kararıyla değiştirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda Sarıyer Belediyesi’ne gönderdiği yazıyla, Sarıyer sınırları içerisinde bulunan mükerrer cadde ve sokak isimlerinin belediyenin aldığı meclis kararıyla değiştirileceği bilgisini iletmişti. Konuyla alakalı çalışma başlatan Sarıyer Belediyesi Numarataj Birimi, vatandaşlara mükerrer cadde ve sokak isimlerinde yapılan zorunlu değişiklik hakkında bilgilendirme yazısı göndermeye başladı.

KARAR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ALINDI

Sarıyer Belediye Başkanlığı’na gelen yazıda; “5216 sayılı Büyükşehir Belediyesi Kanunu’nun 7/g maddesi gereğince: meydan, bulvar, cadde, yol, sokak ad ve numaraları ile bunlar üzerindeki binalara numara verilmesi işleri gerçekleştirmekle Büyükşehir Belediyesi’ne görev yetki ve sorumluluk verilmiş olup, bu konularla ilgili kararların Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden alınması gerekmektedir” ibaresi yer aldı.

Bu bağlamda; Sarıyer’in farklı mahallelerinde aynı ismi taşıyan 507 sokak ve cadde ismi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 14.12.2016 tarih ve 2132 sayılı Meclis Kararı ile değiştirildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler