GündemManşet

Sarıyer Belediyesi’nin Tarihe Yolculuğu

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç 200 kişilik ekip ile Selanik’e gitti. Şükrü Genç 4 otobüs eşliğinde Selanik’e gezi düzenledi.

SARİYERGAZETESİ.COM / BAHAR ERENSAYIN

Sarıyer Belediyesinin Selanik’e düzenlediği etkinliğe yoğun ilgi oldu. Selanik etkinliğine 200 kişi 4 otobüsle ile yolculuk yaptı.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Selanik yolunda gazeteci Özay Erad’la karşılaştı. Gece yolculuğunda gazeteci Erad ve Şükrü Genç kısa bir söyleşi yaptı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç : ‘200 kişi ve 4 otobüsle yola çıktık.’ dedi

‘ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU YER’

Şükrü Genç: ‘Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün 1881’de dünyaya geldiği yer olan Selanik’te Atatürk’ün evini ziyaret edeceğiz. Dedi ve devam etti Türkiye Cumhuriyeti’nin Başkonsolosluğu’nun da yer aldığı komplekste Atatürk Evi ve Müzesi ziyaret etmeye gidiyoruz. Osmanlı’dan bu yana Selanik dinleri içinde hoşgörüyü benimsedi. Selanik Hristiyan Müslüman ve Yahudileri bir arada devam ediyor.’ diye belirtti.

Lozan Mubadillerinin Torunları Şükrü Genç:Lozan Mubadilleri Vakfı ile atalarımızın geldiği yeri sabahtan akşama kadar gezeceğiz.’ dedi.

Şükrü Genç: ‘ Yunanistan’ın Makedonya Bölgesinin kalbinde yer alan Selanik küçük evleri doğal yapıtlarını, müzelerini üç semavi dininin izlerini taşıyan bu şehri gezeceğiz. Selanik tarihe ev sahipliği yapıyor.’ diye ifade etti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir