GündemManşet

Sarıyer Havantepe’de aç kalan yaban domuzları kedileri parçaladı

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer’de akılalmaz olay… Sarıyer Yeni Mahalle sınırları içinde kalan Havantepe‘de, aç kalan yaban domuzları mahallenin ormanlık alanlarında dolaşan kedilere saldırdı. Av için ormana giren kedilerin bir çoğu yaban domuzları tarafından parçalandı, şanslı olanlar da saldırılardan yaralı kurtuldu. Mahalledeki pek çok kedi de kuyruklarından oldu. Ormanlık alandaki domuz saldırıları yüzünden mahalle sakinleri endişeli. Domuzların kimi zaman mahalle içlerine indiğini ve çöp bidonlarına dadandığını belirten vatandaşlar yetkilileri göreve çağırıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni arayan bazı vatandaşlar, belediyeden kendilerine “Bizim domuzları öldürme yetkimiz yok” şeklinde cevap verildiğini söyledi.

ERSÖZ: “CAN GÜVENLİĞİMİZ KALMADI”

SARIYER OLAY yazarı Hatice Ersöz, “Yıllardır bu bölgede yaşıyorum ilk kez hepimiz bu kadar çok korkuyoruz. Mahallede tüm kediler neredeyse yaralı, pek çoğu domuzlar tarafından parçalandı. İnsanlar ve özellikle çocuklar bu durumdan çok korkuyor. Yetkilileri göreve çağırıyoruz, bu konuda en kısa sürede önlem alınmalı. Durum çok ciddi” diye konuştu.

Öte yandan kedilere ve insanlara korku salan mahalledeki domuz paniği nedeniyle yarın bazı televizyon kanallarının konuyla ilgili olarak haber yapmak için mahallede çekim yapacağı öğrenildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler