GündemManşet

SARIYER-İZMİR HATTI KİRLİ OYUNLARI BOZUYORUZ! PARAYI GÖNDER, TETİKÇİ HABERİ YAZSIN, SONRA DA SARIYER’DE SİYASET YAP!

  

 Sarıyer Gazetesi, Sarıyer – İzmir hattındaki kirli para transferlerinin detaylarına ulaştı. CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında yaptığı sipariş karalama haberlerle ilgi odağı olmaya çalışan İzmir’deki bir internet sitesinin sahibi, sözde gazeteci E.Y.’ye, Sarıyer’deki bir siyasi partinin 3. kişiler aracılığıyla belli aralıklarla para gönderdiği ortaya çıktı.

***

Paraların, gazeteci kisvesi altında yayın yapan tetikçi E. Y.’nin İZMİR KONAK AKBANK KEMERALTI Şubesi’ndeki hesabına yatırıldığı anlaşıldı. Sarıyer’de bir siyasi partide görevli İ.B. isimli kişinin aynı yöntemle yine CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında yalan haberler yapması için Aydın’daki bir yerel gazeteye de paralar gönderttiği öğrenildi.

MASKELERİNİ DÜŞÜRDÜK!

Sarıyer Gazetesi, Sarıyer-İzmir hattındaki kirli siyasi ilişkileri ve para transferlerini tüm detaylarıyla gün yüzüne çıkardı. Ulaştığımız çok özel bilgilere göre, Sarıyer’deki bir siyasi partide görevli İ.B., 3. kişiler üzerinden İzmir’deki bir internet sitesinin sahibi sözde gazeteci E.Y.’ye belli aralıklarla paralar göndertiyor. Aynı yöntemle Aydın’daki bir yerel gazeteye de para transferleri yapılıyor.

AMAÇ KAMUOYU OLUŞTURUP KAYYUM ATATMAK

Paraların gönderilme sebebi ise CHP’li Sarıyer Belediyesi hakkında yalan ve iftira amaçlı haberler yazdırmak. Karalama haberlerle; Sarıyer Belediyesi hakkında kamuoyu oluşturarak belediyeye OHAL fırsatıyla kayyum atatmak. Yargıya taşınmış FETO soruşturmaları hakkında haberler yaparak yargı üzerinde baskı kurmayı amaçlayan tetikçi E.Y’nin, zaman zaman kendisine para transferi yapan kişilerle bilgi ve belge alışverişinde oldukları da ortaya çıktı.

PARALAR; KONAK AKBANK KEMERALTI ŞUBESİ’NE

Sarıyer’den el altından üçüncü kişiler kullanılarak gönderilen paralar, sözde gazeteci tetikçinin İzmir Konak İlçesi’nde bulunan AKBANK Kemeraltı Şubesi’ndeki hesabına yatırılıyor. Ne tesadüf ki tetikçinin iş adresi de Konak. Sarıyer Gazetesi’nin ulaştığı belgelere göre, tetikçi E.Y.’nin AKBANK Kemeraltı Şubesi’ndeki hesabına çoğu kez belli aralıklarla paralar gönderildiği, sözde tetikçinin telefon ve internetinin zaman zaman borçtan kapandığı için para transferlerinin de kimi zaman hızlandırıldığı görülüyor. Banka hesap hareketliliğine göre E.Y’ye kimi zaman küçük harçlıklar gönderildiği ve sipariş haberler yazdırıldığı anlaşıldı.

Ege bölgesinde, gazetecilik adı altında belediyeler üzerinde rant ağı oluşturmaya çalıştığı bilinen ve kurduğu internet sitesi üzerinden kendisini gazeteci gibi lanse ederek tetikçilik yaptığı konuşulan E.Y.’nin, bu yüzden başının sürekli dertte olduğu ve sık sık fiziki saldırıya uğradığı bölgedeki yerel gazete haberlerine de konu oluyor.

PARAYI BAS HABERİ YAZDIR, SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ!

Sarıyer’den 3. kişiler vasıtasıyla E.Y.’nin İZMİR KONAK AKBANK KEMERALTI ŞUBESİ’ndeki hesabına para göndertip siparişle haber yazdıran siyasilerin, tetikçi beslemenin yazdığı haberleri sanki hiç ilgileri yokmuş gibi sosyal medyada paylaşmaları ise tam bir yüzsüzlük olarak görülüyor. Sarıyer’de 3 maymunu oynayan siyasetçiler;  “Parayı gönder, besleme tetikçiye sipariş haberi yazdır sonra da haberleri sosyal medyada paylaş” taktiğini uyguluyor. Ne de olsa IBAN hesabı belli İZMİR KONAK AKBANK KEMERALTI ŞUBESİ… Bas parayı havlasın!

NOT: Sarıyer Gazetesi olarak bu tür haberler yayınlamak zorunda kaldığımız için siz değerli okuyucularımızdan özür dileriz. Ancak Sarıyer’de siyasetin ne kadar kötü ve bel altı yapıldığını; kamu görevi olan gazetecilik mesleğinin bu mesleğimize musallat olan soytarılar tarafından nasıl kirletildiğini sizlerin de bilmenizi istedik. Kirli siyasetçilerin ve mesleğimizin onurunu kirletenlerin oyunlarını bozmaya devam edeceğiz. Her önüne gelenin internet sitesi açıp kendini gazeteci gibi göstermelerine inanmayın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir