GündemManşet

Sarıyer kamuoyuna duyurulur!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

SARIYER KAMUOYUNA ÇOK ÖNEMLİ DUYURU!

Son günlerde ilçe genelinde, SARIYER GAZETESİ, SARIYER OLAY, sariyergazetesi.com ve sariyerolay.com’un satıldığı, el değiştirdiği şeklinde asılsız ve kasıtlı söylentiler dolaşmaktadır.

2005 yılında kurulan ve 12 yıldır yayın hayatına devam eden Sarıyer Gazetesi ile 1 yıldır yayın hayatını sürdüren SARIYER OLAY ve bu gazetelere ait internet siteleri sadece ilçemiz genelinde değil, geniş kesimler tarafından ilgiyle takip edilen yayın organlarıdır. Sarıyer Gazetesi grubunun gücü, kamuoyu ve özellikle basın camiası tarafından bilinmekte, takdir edilmektedir. Haberlerimizin yerel gazetelerin çıtasının çok çok üzerinde olduğu ve pek çok kez ulusal gazeteler tarafından da kaynak gösterilerek kullanıldığı siz değerli okuyucularımızın malumu.

DEDİKODULAR KASITLI OLARAK ÇIKARILIYOR

İşte bu yüzden zaman zaman gazetelerimizin satıldığı ve el değiştirdiği yönünde kasıtlı olarak yalan yanlış söylentiler çıkarılmaktadır. Bu söylentilerin amacı tarafımızdan gayet iyi bilinmektedir.

Şu bir gerçek ki; Sarıyer Gazetesi grubuna zaman zaman farklı kesimlerden bu tür teklifler gelmektedir. Dahası Türkiye’de en çok teklif getirilen yerel gazetelerin başında olduğumuzu bilmenizde fayda var. Sarıyer Gazetesi, ahlaki olmayan ve basın etiğine zarar verecek hiçbir teklifi ciddiye almamaktadır. Gazetemize kısa süre yapılan bir teklifi de yine bu gerekçelerle reddettik. Sarıyer Gazetesi ailesinin gücünü kırmaya yönelik bu tarz söylentilerin temelinde, gazetemize sunulan işte bu teklifler yatmaktadır. Sarıyer Gazetesi, aynı zamanda ticari bir kurumdur ve ilçenin en köklü yayın organıdır. Bu yönde vereceği her hangi bir karar elbette gazetemizin kendi kararı olacaktır. Herkes bilmelidir ki; el değiştiren gazetelerde künye değişir ve bu durum okuyuculara ilan edilir.

12 YILLIK ÇİZGİMİZ DEĞİŞMEZ

İşte bu yüzden Sarıyer Gazetesi grubunun satıldığı, el değiştirdiği ya da çizgisini değiştirdiği yönündeki tüm söylentiler, yalandır, iftiradır ve kasıtlı çıkartılan bir dedikodudur. Bu tür söylentiler bizim gücümüzü kırmaya yetmez.

Sonuç olarak; Sarıyer Gazetesi ailesi olarak yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren sergilediğimiz ilkeli habercilik anlayışından taviz vermeden yolumuzda aynı ciddiyetle yürümeye devam ediyoruz. Belgeli habercilikten ödün vermeden, sadece ve sadece gerçekleri yazmayı sürdüreceğiz. Bu tür dedikodu ve söylentilere itibar etmemenizi rica ediyoruz. Bilin ki Sarıyer Gazetesi kalemini kırar ancak asla satmaz…

Bekir Batu ( SARIYER GAZETESİ- SARIYER OLAY İmtiyaz Sahibi)

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler