GündemManşet

Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği’nin yeni başkanı Ali Tuncer Hülagü!

 

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU

SARİYERGAZETESİ.COM dün oldukça dikkat çekici bir haber yayınlamıştı. Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği’nin bugün kongresinin yapılacağını ve tam da kongreyle aynı güne denk gelen bugün derneğin işlettiği Liseliler Parkı lokaline de tahliye kararı alındığını yazmıştık. Ve bugün derneğin kongresi yapıldı ve sürpriz (!) bir gelişme yaşandı.

ALİ TUNCER HÜLAGÜ DERNEĞİN YENİ BAŞKANI SEÇİLDİ

Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği‘nin bugün beklenen kongresi yapıldı. Sarıyer Merkez’deki dernek lokalinde yapılan kongrede dün yazdığımız gibi iki isim yarıştı. Yüksek Mühendis Ali Tuncer Hülagü ile Oğuzkan Yüksel. Zaman zaman sözlü atışmaların yaşandığı kongrede 94 delegeden sadece 43’ü oy kullandı. 35 kişi Hülagü’ye 8 kişi de Yüksel’e oy verdi. Böylece Sarıyer Lisesi Mezunları Derneği’nin yeni başkanı Ali Tuncer Hülagü oldu. Sarıyer Yeni Mahalle’de oturan deneyimli Mühendis Hülagü’nün başkan seçilmesi için AK Partili bazı isimlerin yoğun kulis yaptıkları görüldü.

OĞUZKAN YÜKSEL: “HAKSIZLIĞI GÜNDEME TAŞIDIM”

Adaylardan Oğuzkan Yüksel, seçim sonrasında gazetemize yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Dernekteki seçimde delegelerden “tahliye” konusu kullanılarak oy istendi. Delegelere, “Eğer seçimi Oğuzkan Yüksel kazanırsa kafeterya tahliye edilecek, bu yüzden bize oy verin. Kafeterya kurtulsun” denilerek oy istendi. Bunları kabul etmek mümkün değil. AKP’li Büyükşehir Belediyesi, Zabıta ekipleri üzerinden “tahliye” baskısıyla sürece müdahale etti. Benim rakip adayla ilgili bir sorunum ya da problemim yok. Seçimi kimin kazandığı önemli değil, önemli olan seçimin demokratik şartlarda yapılıp yapılmadığı. Rahatsızlık veren tek konu, sürece İBB eliyle baskı yapılması, seçimlere siyasi müdahale olmasıdır. Zaten bugün seçimde benim kaybetmemden sonra taliye olayı ani bir kararla ertelendi. Ancak konunun gazetenizde haber olmasından sonra artık Sarıyer kamuoyu gelişmeleri yakından takip ediyor. Bana dik duruşumdan ve olayları gündeme taşımamdan dolayı geniş kesimlerden destek mesajları yağıyor. Hepsine teşekkür ediyorum”

LİSELİLER PARKI LOKALİ’NİN TAHLİYESİ UZATILDI

Kongrede AK Partililer’in desteklediği adayın kazanmasından sonra beklenen gelişme yaşandı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, Liseliler Parkı Kafeteryası’nın tahliyesini erteledi. Kafeteryaya, mekanı boşaltmaları için bugün akşama kadar süre tanıyan İBB Zabıtası, gerek kongrede AKP’lilerin desteklediği adayın kazanması gerekse sariyergazetesi.com‘da yayınlanan haberimizden sonra tahliye süresini erteledi. Zabıta ekipleri, bugün Liseliler Parkı Kafetaryası’nı telefonla arayarak tahliyenin yarına kadar uzatıldığını söylediler. Olayların sariyergazetesi.com‘da haber olarak yayınlanmasından sonra adeta iki arada bir derede kalan İBB Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin yarın mekanda nasıl bir işlem yapacağı ya da yapmayacağı merak ediliyor.

SARİYERGAZETESİ.COM gelişmeleri yakından takip etmeye ve sizlerle paylaşmaya devam edecek! 

Daha fazla göster

2 yorumlar

  1. ŞAYET BU HABER DOĞRUYSA,ŞAYET BU KAZANIM AKEPE KANALI İLE OLDUYSA,SARIYER LİSESESİNDEN MEZUN OLDUĞUMA,ZAMANINDA BAŞKANLIĞINI YAPTIĞIM BU DERNEĞİ HATIRLADIĞIMA UTANIYOR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler