GündemManşet

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak’tan İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü’ne sert tepki: “Herkes haddini bilsin”

İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü Nadir Mazlum‘un Sarıyer mahalle muhtarlarının whatsapp grubuna yazdığı fırçalı mesaja, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak‘tan çok sert tepki geldi. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Muhtar Sarıuçak; Hiç kimse muhtarlara ayar vermeye kalkışamaz, kimsenin haddi değil. Hele ki bir Büyükşehir birim müdürünün hiç haddi değil. İSKİ Şube müdürü atanmış, biz muhtarlar ise seçilmiş insanlarız. Herkes haddini bilsin” diye konuştu.

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSKİ’nin Beşiktaş Şube Müdürlüğü’nü yapan Nadir Mazlum‘un Sarıyerli muhtarlara whatsapp grubu üzerinden fırça atması ortalığı karıştırdı. Sarıyer bölgesinden de sorumlu olan Mazlum’un tavrı, muhtarları çileden çıkardı, büyük tepkiye neden oldu. Sarıyer’de gündeme oturan rezalet sonrası muhtarlar isyanlarını Topbaş’a ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a taşımaya hazırlanıyor. Mahallesinde patlayan İSKİ su borusunu haber veren bir mahalle muhtarının, sekreteriyle tartışmasına kızan Mazlum, Büyükşehir’in kurduğu muhtarlar whatsapp grubuna “Hiçbir muhtar benim çalışanımın amiri değildir, bu şubede amir varsa o da benim. Çalışanlarımla konuşma dilini düzeltmenizi şiddetle tavsiye ederim. Tekrar ediyorum çalışanlarıma ben emir veririm. İçişlerime karıştırmam” ifadelerini içeren bir metin yazmıştı.

SARIUÇAK: “MUHTARLARA AYAR VERMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR, HELE Kİ BİR BİRİM MÜDÜRÜNÜN HİÇ DEĞİL”

Yaşanan olay üzerine Sarıyer’deki mahalle muhtarları rezalete tepki gösterdi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’ya konuşan İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanvekili, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak bu konuda şunları söyledi; “Biz muhtarlar olarak seçilmiş insanlarız, İSKİ müdürü ise atanmıştır. Bizler kamu görevi yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği önemi biliyoruz. Ancak Büyükşehir Belediyesi’nin bir birim müdürünün bizleri fırçalar gibi mesaj atması onun haddi değildir. Muhtarlar elbette mahallesindeki dilek ve şikayetleri yetkilileri bildirecektir. Muhtarlarımızın whatsapp grubuna kimse böyle bir yazı yazamaz. Herkes haddini ve yerini bilmeli. Böyle bir rezalet olmaz. Bizde biz söz vardır, her işe karışana “Mahallenin muhtarı sen misin” derler. Bu söz unutulmaz. Biz muhtarlar olarak İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü Nadir Mazlum hakkında gereğinin yapılmasını istiyoruz. Muhtar arkadaşlarımız olarak bu olaya çok tepkiliyiz. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan gerekeni yapacaktır diye düşünüyoruz”

İŞTE MUHTARLARI KIZDIRAN OLAY! RESMİ TIKLA HEMEN OKU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir