GündemManşet

Sarıyer Muhtarları’na whatsapp grubundan fırça atan İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü Nadir Mazlum’a tepkiler dinmek bilmiyor!

Sarıyer’den de sorumlu olan İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü Nadir Mazlum‘un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin muhtarların taleplerini hızlı bir şekilde kendilerine iletebilmesi amacıyla kurduğu Sarıyer Muhtarları whatsapp grubundan 38 mahalle muhtarına fırça atması ortalığı karıştırdı. Sarıyer Gazetesi‘nin ortaya çıkardığı rezaletten sonra toplumun herkesiminden İSKİ müdürüne tepkiler geliyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Sarıyer’de patlayan ve sokağa akan tatlı su borusunu yaptırmak için 12 saat boyunca sokağa ekip gönderemeyen İSKİ Beşiktaş Şube Müdürü Nadir Mazlum’un, olayın takipçisi olan ve sekreterine “Saatlerdir sokağa su akıyor, lütfen müdürünüze söyleyin çok acil ekip göndersin” notu bırakan bir mahalle muhtarı üzerinden 38 mahalle muhtarlarına whatsapp grubunda fırça atması ilçeyi karıştırdı. Olayın SARİYERGAZETESİ.COM‘da yayınlanmasından sonra toplumun herkesimden İSKİ müdürüne tepkiler yağdı.

“BURADA AMİR VARSA BENİM KİMSE İÇİŞLERİME KARIŞAMAZ”

Yaklaşık 1 yıldır İSKİ Beşiktaş Şube Müdürlüğü yapan 33 yaşındaki Nadir Mazlum, mesajında şu ifadeleri kullanmıştı; “…Hiçbir muhtar benim çalışanımın amiri değildir bu şubede amir varsa o da benim. Çalışanlarımla konuşma dilinizi düzeltmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Tekrar ediyorum amir olarak çalışanlarıma ben emir veririm. Konu anlaşılmışsa uzatmayalım. Çalışanımın üzerinde otoritemin daim olması için emri benden alması gerekir. İç işlerime karıştırtmam. Ayrıca bu konu hakkında gruptan son yazışım.”

MUHTARLARA ZİYARET VE DESTEK TELEFONLARI YAĞDI

İSKİ Müdürü’nün mesajına Sarıyer Gazetesi üzerinden cevap veren Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak, “Muhtarlara fırça atmak kimsenin haddi değil, hele ki bir Büyükşehir birim müdürünün hiç haddi değil. Tepkimizi Sayın Cumhurbaşkanı’na ve Topbaş’a ileteceğiz” diye konuştu. Yaşanan olaydan sonra muhtarlara destek için Darüşşafaka Muhtarlığı’na giden CHP Sarıyer İlçe Başkan adayı ve eski meclis üyesi Erdal Sarıgöl de rezalete tepki gösterdi. Rezaletin SARİYERGAZETESİ.COM‘da yayınlanmasından sonra çok sayıda kişi gerek sosyal medya mesajlarıyla, gerekse muhtarlığa giderek Sarıuçak’ın şahsında tüm muhtarlara destek verdi.

ERDAL SARIGÖL: “KALBİM VE BEYNİM MUHTARLARIMLA BERABERDİR”

Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak‘ı ziyaret ederek muhtarlara sahip çıkan Mimar Erdal Sarıgöl, gazetemize konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; ” Bürokratlar ve seçilmişler millete hizmet için o görevlere talip olurlar. Seçilmişler vatandaşların ihtiyaçlarını isteklerini söyler ve projelendirir . Bürokratlar ise yasa ve yönetmeliklere uygun olarak taleplerin hizmete dönüşmesini sağlamakla görevlidir. SEÇİLMİŞLER Halkı temsil eder ATANMIŞLAR idareyi. Ben her daim halkın yanındayım. Kalbim ve beynim muhtarlarımla beraberdir”

GÜNEN: “MUHTARLARIMIZA YAPILAN SÖZLÜ SALDIRIYI KINIYORUZ”

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aysın Akyıldız Günen ise tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Muhtarlarımıza yapılan sözlü saldırıyır kınıyoruz. İSK’İ Müdürünü şiddetle kınıyoruz.. Watshapp’tan sözleriyle haşladığı değerli muhtarlarımızı bakalım; Cumhurbaşkanı’na ne cevap verecek… En son muhtarlarımızla yaptığı toplantıda böyle seslenmişti. MUHTARLARIMIZ, DEMOKRASİNİN ÇEKİRDEĞİ DENİLEBİLECEK BİR ÖZE SAHİPLİK YAPIYORLAR. Cumhurbaşkanı Erdoğan, siyasi hayatı boyunca demokrasinin yerelde başladığına inandığını, ifade ettiğini ve bunun gereğini yerine getirmenin mücadelesini verdiğini vurgulayarak, “Demokrasi önce ailede başlar, önce köyde, mahallede başlar. Evde, köyde, mahallede demokrasi kültürü ne kadar güçlenirse, ülkenin tamamında da bu kültür gelişir, güçlenir, standartları o kadar yükselir. Esasen muhtarlarımız, demokrasinin çekirdeği denilebilecek bir öze sahiplik yapıyorlar. Muhtarlıklarımız sadece en küçük idari birim olma vasfını taşımakla kalmıyorlar, aslında demokrasinin nüvesini teşkil ediyorlar. Muhtarımız ve muhtarlar derneği başkanımız Sayın Hüseyin Sarıuçak olmak üzere tüm muhtarlarımıza yapılan bu hakaret tüm vatandaşlarımıza yapılmış söylemdir. Muhtarlarımız bu toplumu iletişim köprüsünde buluşturanlardır. İSK’İnin muhtarlarımıza karşı olan tavrını şiddetle kınıyoruz. Her biri ayrı bir değerli olan muhtarlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz..

GÜLER SÖNMEZ: “ÖNCE KİLYOS’UN SORUNLARINI ÇÖZÜN”

Kilyos Güzelleştirme Derneği Başkanı Güler Sönmez ise tepki olarak şu ifadeleri kullandı: “Sevgili Müdür, Kilyos Muhtarımızla da sorununuz var mı bilemem ama, İstanbul Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü de yapmış eski İSKİ Genel Müdürü zamanından beri bu köyler verilen atık su arıtma ile ilgili sözlerin yerine getirilmesini, Kadir Başkandan da, sizden ve sizin amirleriniz den arz ve talep ettiğimizi bir kez daha hatırlatırız.. İstanbul’un çeşitli semtlerinden gelmiş çocuklarla birlikte bizim çocuklarımızın gözle görünür bu pisliğe bulanmış, denize girdikten sonra hastahanelere taşınmasından da ve özellikle yabancı turistlere karşı rezil olmaktan da bıktık! Üstelik Atık su ve Kanallar Müdürünüzün de Kilyos’ta yazlıkçı olarak ikamet edip bütün bunlardan haberi olmasına rağmen!

ALİ HAYDAR ASLAN: “2 SOKAĞIMDA YILLARDIR SU YOK”

Baltalimanı Muhtarı Ali Haydar Aslan da yaşanan rezalete şu ifadelerle tepki gösterdi; “Biz muhtarlar şahsımız için bir şey istemiyoruz. Mahallemizin sorunu çözülsün istiyoruz, yılardır iki sokağın şebeke suyu yok denilecek kadar akmıyor başvurmadığım yer kalmadı ve bir çok yetkilerle görüşmeme rağmen çözüm yok. Mahalleye su yok, TEM kenarında çim sulamaya gece gündüz var, demek ki çim insanlardan daha değerli. Bizi ciddiye almıyorlar, muhtarlığının önünde yağmur suyu kanalı tıkandı, tam 2 aydır söylüyorum kokudan burada durulmuyor. Ne gelen var ne giden. Laf değil iş istiyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu