GündemManşet

SARIYER OLAY YAZARI ÇİÇEK SEKBAN TÜFEKÇİ’NİN “EVLİLİK PROGRAMLARI KAPATILSIN” KAMPANYASINA 145 BİN İMZA

SARIYER OLAY yazarı Çiçek Sekban Tüfekçi’nin, evlilik programlarının bitirilmesi için başlattığı kampanyaya rekor destek geldi.Yazarımız Tüfekçi, toplum ahlakını bozan ve evlilik kurumunu yozlaştıran televizyon programlarının kapatılması için kampanya başlattı.

***

SARIYER OLAY ve SARIYER GAZETESİ‘nin de destek verdiği kampanya her geçen gün büyüdü ve şuana kadar yaklaşık 145 bin kişiden imza toplandı. Kampanya sonuç verdi, hükümet bu programların kapatılması için düğmeye bastı.

SARIYER OLAY yazarı ve ünlü yazar Çiçek Sekban Tüfekçi, toplumsal bir sorun haline gelen televizyonlardaki evlenme programlarının kaldırılması için örnek bir imza kampanyası başlattı. www.change.org üzerinden başlatılan imza kampanyası kısa sürede büyüdü ve herkesimden destek gördü. SARIYER OLAY ve SARIYER GAZETESİ’nin de destek verdiği kampanyaya şu ana kadar yaklaşık 145 bin kişi imza attı, sahip çıktı. İmza sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

TÜRK AİLE YAPISI AYAKLAR ALTINA ALINIYOR

Toplumun ahlak yapısını bozan ve toplumsal değerleri hiçe sayan programların tamamının yayından kaldırılması gerektiğini söyleyen Tüfekçi, imza kampanyasında toplanacak imzaların RTÜK ve Aile Bakanlığı’nın yanı sıra bu programları yayınlayan kanallara da gönderileceği ifade etti. Tüfekçi imza kampanyası hakkında şu ifadeleri kullandı; “İzleyicilerle adeta dalga geçer nitelikte, kalitesiz ve toplum ahlakını hiçe sayan tüm evlendirme programlarının en kısa surede yayından kaldırılmalarını talep ediyoruz. Her konuda oldukça titiz davranan RTÜK ve T.C Aile Bakanlığı’nı da evlilik kurumunun ucuzlaşması, sevginin ayaklar altına alınması ve Türk aile yapısına ve en önemlisi gençlerimize tamiri olmayan zarar verilmesi hususunda bir adım atmasını diliyoruz. Ne olduğu belirsiz kişileri kanalların reyting uğruna giydirerek, roller biçerek, onlara çöpçatanlık yaparak, 3-5 kuruş para karşılığında ekranlarda kokuşmuş yayınlar yapmanın ahlaki yönünü irdelemenizi ve toplum mühendisliği sorumluluğunca bu tarz yayınların acilen kaldırılmasını istiyoruz.”

HÜKÜMET HAREKETE GEÇTİ

Toplumun değişik kesimlerinden gelen tepkiler ve Tüfekçi’nin başlattığı imza kampanyası kısa sürede sonuç verdi. Hükümet, televizyonlardaki ahlak dışı evlilik programlarının yayından kaldırılması için düğmeye bastı. Bu programlara RTÜK üzerinden ciddi cezalar kesilirken, yayınlanacak yeni bir KHK ile bu programların tümden kaldırılması da gündemde. İlk etapta bu programlara çeki düzen verilecek. Yayınlara, ihlal halinde ilk 20 gün para cezası uygulanacak. İhlal devam ederse 5 gün yayın durdurma, tekrarı halinde 10 gün yayın durdurma verilecek. Tüm bunlara rağmen ihlal yine sürdüğü takdirde, bu tür programları yayınlayan televizyonlar, lisans iptaline varan ağır müeyyidelerle karşılaşabilecek.

“EVLİLİK PROGRAMLARI KALDIRILSIN” İMZA KAMPANYASINA SEN DE KATIL!

 

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler