GündemManşet

SARIYER POLİSİNDEN 3 BAŞARILI OPERASYON!

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri ilçe genelinde yaptıkları başarılı operasyonlarla üç ayrı suç olayını çözdü. Zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BAHÇEKÖY DOLANDIRICILARI TUTUKLANDI

Şubat ayında Bahçeköy bölgesinde meydana gelen kasa hırsızlığı ile ilgili R. H. Y. ve başta D. Y. olarak tanıtan ancak gerçek kimliğinin A. Y. olduğu öğrenilen iki şüpheli şahıs yakalandı. UYAP sorgusu yapılan A. Y.’nin, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri, Taşıma veya Bulundurma suçundan ayrıca aranması tespit edildi. Adı geçen şahıslar tutuklanarak Metris Cezaevine teslim edildi.

FSM MAHALLESİ’NDE KASA HIRSIZLIĞI

Yine Şubat ayı içinde FSM Mahallesi Okul Altı Sokak içerisinde Sarıyer Asayiş Büro Amirliği Ekipleri ring halinde iken aynı sokak içerisinde No: 7 sayılı ikamet önünde ikametten sarkıtılan üçlü priz, üçlü prizin ucuna takılı elektrikli spiral makinesi, makinenin altında çelik kasa açılmaya çalışılmış ve terk edilmiş olarak bulunmuştu. Ekiplerce yapılan çalışma neticesinde A. Ş., B. E. ve eşi Y. E. yakalandı. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce yakalanarak zanlılar Asayiş Büro Amirliğine getirilmişti. Şüphelilerden, üzerinde kasa bulunan A. Ş. Beşiktaş Asayiş Büro Amirliği’ne teslim edildi, diğer şahıslar da yapılan işlemlerin ardından savcılık makamına sevk edildi.

RESMİ BELGE DOLANDIRICILARI YAKALANDI

Şubat ayı ortasında Sarıyer Tapu Müdürlüğü’nden,sahte nüfus cüzdanı ile vekaletname düzenleyerek tapu alım/satımı yapılmaya çalışıldığı ihbarı geldi. Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Büro ekiplerince Tapu Müdürlüğü’nde yapılan çalışmada P. D. isimli şahıs adına düzenlenmiş sahte evraklar ile arsa satmaya çalışıldığı ve adı geçen şahsın olaydan haberdar olmadığı anlaşıldı. Olayda şüpheli 1956 doğumlu Recep Uzun, 1959 doğumlu M. Y. ve 1964 doğumlu N. D. yakalandı. Resmi belgede sahtecilik ve Dolandırıcılık, Vergi Usul Kanununa Muhalefet suçlarından 3 farklı aranmasının olduğu anlaşılan şüpheli R. U. ve diğer şahısların dosyaları işlemleri tamamlandıktan sonra savcılığa sevk edildi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler