GündemManşet

SARIYER ŞEBİNKARAHİSARLILAR DERNEĞİ, BÖLGENİN SEVİLEN VE BAŞARILI İŞ ADAMLARINI MİSAFİR ETTİ!

HABER MERKEZİ/ ÖZEL HABER

Büyükdere’de geçtiğimiz aylarda hizmete açılan Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Derneğin dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısına birbirinden önemli misafirler konuk oldu. Şebinkarahisar’ın tanınan isimlerden Şebinkarahisar’ı Tekrar İl Yapma Komitesi Başkanı işadamı Hayri Bakıcı ile Gerçek Oto’nun patronu Sefer Sucu da derneğin misafiri oldu. Toplantıya Sarıyer Gazetesi ve SARIYER OLAY imtiyaz sahibi- Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu’nun yanı sıra bölgenin sevilen isimlerinden Bilal Kahraman, Namik Cengiz, Ünal Akkuş, Hami Yıldırım, Ünsal Akgün, Ünal Ekinci, Fatma Cengiz gibi isimler de katıldı.

AYDENİZ; “25 BİN KİŞİYİ TEMSİL EDİYORUZ”

Sarıyer Şebinkarahisarılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz, dernek olarak ilçe genelindeki 25 bin Şebinkarahisarlı’yı temsil ettiklerini söyleyerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Derneğin önceliğinin herkesi kucaklamak ve sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Aydeniz; “Burada bulunan herkese önemli görevler düşüyor. İnsanlar arasında hiçbir ayrım yapmadan, herkesin sorunlarına sahip çıkacağız. Hepimiz birbirimizi seveceğiz ve kucaklayacağız. Biz dernek olarak her zaman çalışmak ve aktif olmak zorundayız. Tabela derneği olmayacağız. Durmadan yorulmadan güzel işler ve projeler yapacağız” dedi. Toplantıya katılan bölgenin tanınan simalarına da teşekkür eden Aydeniz, “Bu akşam hepimizin çok sevdiği abilerimiz burada. Sağ olsunlar bizi kırmadılar, bizim toplantımıza katılarak hepimizi onurlandırdılar. Bizler her zaman onların başarıları ile gurur duyuyoruz, onur duyuyoruz. Her zaman bölgemizin böylesi değerli güzel ağabeylerimizin önünde ceketimizi düğmeleriz, saygıda asla kusur etmeyiz. Çünkü onlar bizim büyüğümüz ve onur kaynağımız. Onlara herkesin hürmet göstermesi gerekir” diye konuştu.

SUCU: “SARIYER’İN MARKA DEĞERİNİ OLUŞTURMALI”

Şebinkarahisar’ın sevilen ve başarılı iş adamlarından Gerçek Oto’nun sahibi Sefer Sucu, gecede görüşlerini ve düşüncelerini paylaştı. Dernek yöneticilerin büyük ilgi gösterdiği Sucu; “Sarıyer’in marka değerini oluşturmak gerekir. Sarıyer dünyanın en güzel yerlerinden birisi. Burada kentsel dönüşüm konusunda gelecekte önemli çalışmalar olacak. Bu konuda şimdiden hemşerilerimizin örgütlenmesi ve ileride mağdur olmaması için kooperatifleşmeye gitmesi gerekir.” dedi. Başarılı iş adamı Sefer Sucu, kendisinin ve kurumunun her zaman hemşerilerinin yanında olduğunu ve özellikle işsiz gençlere iş bulunması konusunda ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduğunu belirtti. Derneğin iyi bir insan envanteri tutması gerektiğini belirten Sucu, Sarıyer’deki tüm Şebinkarahisarlılar’ın yaş gruplarına göre kategorilere ayrılmasını ve her yaş grubuna göre çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

BAKICI: “BİZLER HER ZAMAN DESTEĞE HAZIRIZ”

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nin toplantısına katılarak ilgi odağı olan bölgenin sevilen ve başarılı iş adamlarından Hayri Bakıcı da derneğin bundan sonra neler yapması gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu. Birlik ve beraberlik vurgusu yapan Bakıcı, Şebinkarahisar’ın ve hemşerilerinin sorunlarının çözümü konusunda her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade etti. Bölgedeki el dokuması halı tezgahlarının yaygınlaştırılması gerektiğini söyleyen Bakıcı; Şebinkarahisar’ın il yapılması konusunda daha ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini belirtti. Şebinkarahisar’ın il yapılmasının kendilerinin hakkı olduğunu söyleyen Bakıcı, Sarıyer’de Şebinkarahisarlı bir hemşerilerinin  başkan olmasından dolayı mutluluk duyduklarını ve derneğin samimi bir şekilde çalışması durumunda çözülemeyecek sorun kalmayacağına inandığını vurguladı.

HERKES TEK TEK DÜŞÜNCESİNİ PAYLAŞTI

Derneğin yönetiminde bulunan isimler gecede tek tek söz alarak görüş ve düşüncelerini paylaştı. Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nin neler yapması gerektiği konusunda düşüncelerini aktaran üyeler, birlik ve beraberlik içinde olunması halinde yapacakları çalışmalarda mutlaka başarılı olacaklarına inandıklarını söylediler.

BATU: “ORTAK SORUNLARI ÇÖZMEK ÖNCELİKLİ HEDEF OLMALI”

Toplantıda söz alan Sarıyer Gazetesi ve SARIYER OLAY İmtiyaz Sahibi Bekir Batu “1999 yılından beri tam 18 yıldır Sarıyer’de gazetecilik yapıyorum. Ben bu derneğin fahri üyesiyim. Sarıyer’de resmi kayıtlara göre yaklaşık 400 civarında dernek ve STK var. Ancak bunlardan sadece 15-20’si aktif, diğerleri ise tabela derneği. Bazıları ise tabela derneği bile değil facebook derneği. Sosyal medya hesaplarından başka kendilerine ulaşılabilecek hiçbir iletişim bilgileri yok. Sarıyer’de genellikle derneklerin açılmasının nedeni siyasettir, ancak derneklerin kapanmasına neden olan da yine siyasettir. Ancak yine de siyasetten uzak kalan bir dernek olmaz, derneklerdeki siyaset bölüştüren değil, birleştiren olmalı. Farkı siyasi düşüncelere sahip olmak avantaj olarak kullanılmalı ve sorunların çözümü konusunda çok farklı siyasi kesimlerden destek alınması için fırsat olarak kullanılmalı” diye konuştu.

    

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler