GündemManşet

SARIYER ŞEBİNKARAHİSARLILAR DERNEĞİ’NDEN, GENEL YAYIN YÖNETMENİMİZ GAZETECİ BEKİR BATU’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ

HABER MERKEZİ/ YELİZ KARAALİ

Büyükdere Mahallesi’ndeki binasını geçtiğimiz günlerde görkemli bir şölenle hizmete açan Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği, çalışmalarına hızlı başladı. Başkanlığını Vadi’nin sevilen sanatçılarından Ruşen Aydeniz’in yaptığı dernek dün akşam yeni adresinde ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı öncesinde dernek yöneticileri arasında keyifli bir sohbet ortamı yaşandı.

GAZETECİ BEKİR BATU’YA PLAKET

Toplantı öncesinde, SARIYER OLAY ve Sarıyer Gazetesi’nin sahibi Gazeteci Bekir Batu’ta plaket verildi. Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz tarafından derneğe katkıları ve desteklerinden dolayı Gazeteci Batu’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Sarıyer Şebinkarahisarlılar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz; “Gazeteci Bekir Batu kardeşimiz yazıları ve kalemiyle her zaman bize sahip çıkmış ve yanımızda olmuştur. Mesleğindeki dik duruşu ve objektif gazeteciliği ile herkesin sevdiği, saydığı, başarılı bir kalemdir. Kendisine bu plaketi vermekten, derneğim ve şahsım adına büyük onur duyuyorum” diye konuştu.

BATU; “HİZMETLERİNİZ DİĞER DERNEKLERE ÖRNEK OLACAK”

Kendisine verilen plaketten dolayı teşekkürlerini sunan Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu da “Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği, Sarıyer’deki dernekçilik camiasına güzel bir renk katacak ve çalışmalarıyla ilçemize katkılar sunacaktır. İlçemizin bu dernek gibi aktif ve hizmet üreten bir derneğe her zaman ihtiyacı olmuştur. Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği olarak ilçemizdeki diğer tüm derneklere de örnek olacağınıza inanmıyorum. Bana bu teşekkür plaketini layık gördüğünüz için Sayın Başkan Ruşen Aydeniz’in şahsında tüm dernek yöneticilerine ve üyelerine teşekkür ediyorum. SARIYER OLAY ve SARIYER GAZETESİ olarak her zaman sizlerin yanında olmaya, ilçemiz için yapacağınız güzel hizmetleri duyurmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle yeni adresinizin de hayırlı olmasını dilerim ” dedi.

Öte yandan Gazeteci Bekir Batu, Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nin onursal üyesi oldu ve derneğin üye formunu doldurarak Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği ailesine katıldı.

RUŞEN AYDENİZ: “TABELA DERNEĞİ DEĞİL, HİZMET DERNEĞİ OLACAĞIZ”

Sarıyer Şebinkarahisar Dernek Başkanı Ruşen Aydeniz, Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’yla bundan sonra yapacakları çalışmalar ve projeler hakkında karşılıklı değerlendirmelerde bulundu. Dernek olarak çalışmalara çok hızlı başladıklarını belirten Aydeniz şunları söyledi; “Açılıştan önce Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde tüm hemşerilerimize yemek verdik. Orada çok sayıda hemşerimizi bir araya getirdik, buluşturduk. Muhteşem bir atmosfer oldu. Ardından Büyükdere’deki yerimizi davul zurnayla açtık. Büyük bir şölen havasında binamızı açtık. Müthiş bir coşku, müthiş bir katılım vardı. Yemeğimize ve açılışımıza katılan herkese derneğimiz adına sizin vasıtanızla tekrar teşekkür ediyorum. Bizler Sarıyer için hizmet üretmek adına yola çıktık. Amacımız önce kendi hemşerilerimize ulaşmak, üye sayımızı hızlı bir şekilde arttırmak ve herkesle iletişim halinde olmak. Daha sonra da bu birlikteliği yakaladıktan sonra projeler üretmek, hayata geçirmek ve insanlara güzel şeyler bırakabilmek. Sağ olsunlar herkesimden bize karşı müthiş bir alaka ve ilgi var. Bu bizi çok mutlu ediyor. Amacımız öncelikle üye sayılarımızı çoğaltmak, ardından derneğimize sabit ve kalıcı bir bina kazandırmak, tüm bunları da yaparken durumu olmayan öğrencilerimize burs vermek, insanlara sosyal ve kültürel alanda yardımlar yapabilmek…”

RUŞEN AYDENİZ: “KAPIMIZ HERKESE AÇIKTIR”

Sarıyer’de tek amaçlarının insanlara hizmet sunmak olduğunu söyleyen Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz, “Biz asla tabela derneği olmayacağız. Biz hizmet üreten, sürekli aktif, sürekli kendini yenileyen ve çalışmalarıyla adından hep bahsedilen bir dernek olacağız. Sarıyer’deki tüm Şebinkarahisarlılar derneklerinin çatı derneğiyiz. İnsanlar bizi ve hizmetlerimizi konuşacak. Tüm hemşerilerimiz derneğime gelip ziyaret edebilirler, bize üye olabilirler. Çayımız her zaman vardır, kapımız herkese açıktır” diye konuştu.

ŞÜKRÜ ABİ HER ZAMAN HEMŞERİLERİNİN YANINDA

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in dernek olarak kendilerinin yanında olduğunu söyleyen Başkan Ruşen Aydeniz, “Şükrü Abi her zaman bizim yanımızda, kendisine derneğimiz adına teşekkür ediyoruz. Hemşerimiz olmasından dolayı kendisiyle çok büyük gurur duyuyoruz. Gerek açılışta gerekte yemeğimizde bizleri onurlandırmıştır. Kendisinin sadece biz hemşerilerinin değil, gerçekten hizmet amacı taşıyan her kurumun yanında olduğunu biliyoruz. Şükrü Başkanımız, nerede bir güzel iş varsa, nerede Sarıyer için iyi bir hizmet varsa mutlaka orada olur, ona sahip çıkar” diye konuştu.

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği Başkanı Ruşen Aydeniz ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu daha sonra Sarıyer’in genel durumuyla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

DERNEK BAŞKANLARI DA YÖNETİMDE

Sarıyer Şebinkarahisarlılar Derneği’nin yönetiminde bulunan dernek başkanlarından bazıları şöyle; Ünsal Akgün (Şebinkarahisar Uğurca Köyü Yardımlaşma Derneği Başkanı), Halil İbrahim Demiralp (Şebinkarahisar Baltaşı Köyü Derneği Başkanı), Namık Cengiz ( Şebinkarahisar Diler Köyü Dernek Başkanı), Kenan Bay ( Şebinkarahisar Tepeltepe Dernek Başkanı), Kenan Kurt (Bayram Köy), Yener Bayraktar ( Sipahi Köyü) Yılmaz Coşkun (Dereköy)

NOT: SARIYER ŞEBİNKARAHİSARLILAR DERNEĞİ, BÜYÜKDERE MAHALLESİ’NDE SARIYER BELEDİYESİ ESKİ İMAR MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN HEMEN KARŞISINDADIR. (SARIYER GAZETESİ’NİN ESKİ BİNASI – SARIYER MARKET’İN ÜST KATI)

Büyükdere Mahallesi Azatlı Sokak No: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir