GündemManşet

Sarıyer’den 2 imam, 2 öğretmen ve bir ebeye kamudan ihraç!

SARİYERGAZETESİ.COM-ÖZEL HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar Kurulu üyelerinin imzasıyla yayınlanan yeni KHK ile kamuda görevli binlerce kişi ihraç edildi. TRT’den Adalet Bakanlığı’na, İçişleri Bakanlığı’ndan Diyanet İşleri’ne kadar çok sayıda kurumdan yapılan ihraç listesinde Sarıyer’den 2 cami imamı, 2 öğretmen ve bir ebe de yer aldı.

HÜSEYİN AVNİ MUTLU DA İHRAÇ EDİLDİ

Futbolcular Arif Erdem ve Hakan Şükür’ün madalyaları geri alınırken, İstanbul Eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile 5 kaymakam da kamudan ihraç edildi. Öte yandan ihraç edilenler arasında çok sayıda cezaevi müdürü ile TRT’den 29 isim de yer aldı. Yeni Kanun Hükmünde Kararname ile her rütbeden 2 bin 303 polis kamudan ihraç edilirken, toplam da 90 kamu görevlisi de göreve iade edildi. Aynı zamanda İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Ankara Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere çeşitli belediyelerde çalışan yüzlerce kamu görevlisi de ihraç listelerinde yer aldı.

SARIYER’DEN 2 İMAM, 2 ÖĞRETMEN VE BİR EBE

Sarıyer Gazetesi’nin yaptığı araştırmaya göre yeni KHK ile kamudan ihraç edilenler arasında Sarıyer’den 5 isim yer alıyor. Bu isimler Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde çalışan imam hatipler Adem Tok, Yaşar Çırak, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalışan öğretmenler Kamile Umut, Ramize Bolat ile Sağlık Bakanlığı çatısı altında çalışan ebe Ayşe İzbudak.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler