GündemManşet

Sarıyer’i karıştıran TOKAT! “Bize de bir Şükrü Genç lazım” dedi, tokadı yedi! AK Parti Sarıyer: “İspatlamayan şerefsizdir”

SÖZCÜ yazarı Can Ataklı’nın dün köşesine taşıdığı bir olay Sarıyer’i karıştırdı. Ünlü Gazeteci Ataklı, “Boşuna AKP’li olmuyorlar” başlıklı yazısında; AKP’li üst düzey bir yöneticinin toplantı sırasında ‘Bize de bir Şükrü Genç lazım’ diyen bir partiliyi tokatladığını ve dövdüğünü yazdı.

***

Sarıyer siyasetini sarsan yazıdan sonra AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı, Ataklı’yı yalanlayan sert bir basın açıklaması yayınladı. Sarıyer’de pek çok kişi dayak olayının kahramanlarını merak ediyor.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Ünlü Gazeteci Can Ataklı‘nın dün SÖZCÜ’deki köşe yazısında kaleme aldığı bir olay, Sarıyer siyasetini karıştırdı. Ataklı, 2 Ekim 2017 tarihli köşe yazısında AKP’li bir Sarıyer İlçe Yöneticisi’nin parti toplantısı sırasında “Bize de bir Şükrü Genç lazım” demesi üzerine üst düzey bir AKP’li yönetici tarafından herkesin içinde tokatlandığını ve dayak yediğini yazdı. Ataklı’nın “Boşuna AKP’li olmuyorlar” başlıklı yazısında dayak yediği ve dayak attığı iddia edilen isimlerin kimler olduğu herkesin merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “İstanbul’u kazanan Türkiye’yi de kazanır” sözleri sonrası AKP’de toplantı üstüne toplantı yapıldığını belirten Can Ataklı, yazısının bir bölümünde Sarıyer’de yaşandığını iddia ettiği ilginç olayı şöyle kaleme aldı;

AKP’Lİ İLÇE YÖNETİCİSİ FENA DAYAK YEMİŞ!

“Erdoğan İstanbul’a karşı bu kadar sert ve tavizsiz olunca parti yöneticileri de panik içindelermiş. Bu da parti içinde bazen akıl almaz olayların yaşanmasına neden oluyormuş. Buna bir örnek olarak AKP’lilerden dinlediğim bir olayı aktarmak istiyorum. AKP’nin en tepedeki isimlerinden biri Sarıyer ilçe binasında toplantı yapıyormuş. Partililere “Ne yapmalıyız. Herkes önerisini sıralasın” demiş. Herkes çekine çekine önerilerini sıralarken partililerden biri “Efendim. Aslında lafı uzatmayalım. Bize de bir Şükrü Genç (CHP’li belediye başkanı) lazım” demiş. Partinin en tepelerindeki isim birden irkilmiş “Önerin bu mu yani” dedikten sonra partilinin suratının ortasına okkalı bir tokat patlatmış. Sonra üzerine yürüyüp birkaç tokat daha atmış.

Gazeteci Can Ataklı’nın yazısı Sarıyer kamuoyunda ve bazı ulusal haber sitelerinde de geniş yankı buldu. Köşe yazısında ismi belirtilmeyen dayak hadisesinin kahramanlarının kimler olduğu siyasi çevrelerde tartışma ve merak konusu oldu. Öte yandan AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı da konuyla ilgili bir basın açıklaması yayınladı. Gazeteci Can Ataklı’nın yazdığı köşe yazısının yalanlandığı açıklamada, çok sert ifadeler kullanılması dikkat çekti. Yazıdaki olayın ispatlanmaması halinde Ataklı’nın “ŞEREFSİZ” ilan edileceği vurgulandı.

İŞTE AKP SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI’NIN AÇIKLAMASI

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur…!

Gazeteci Can Ataklı, köşe yazısında ilçe teşkilatımızla ilgili tümüyle hayal ürünü, uydurma ve asılsız bir iddiayı dile getirmiş, bu köşe yazısı da Cumhuriyet gazetesi tarafından haberleştirilmiştir.

Teşkilatımızın hiçbir kademesinde bir başka teşkilat mensubuna fiili saldırıda bulunacak kadar seviyesiz bir mensubumuz bulunmamaktadır.

Fakat üzülerek görüyoruz ki, tümüyle hayal ürünü iftiraları hiçbir mesnet ve ispat ihtiyacı hissetmeksizin köşesine taşıyan sözde gazeteciler halen basınımızda yer tutmaktadır. Oysa gazetecilik şerefi, halka doğruları söylemeyi gerektirir. Bu nedenle hakkımızda bu uydurma haberi yapanları ispata davet ediyoruz. Aksi halde onları serefsiz olarak ilan ediyoruz.

Yazıdaki asıl maksadın, Sarıyer’de günden güne desteğini kaybetmekte ve Sarıyer halkının belediye başkanlığı süresinin dolmasını hasretle beklemekte olduğu şahsın satır arasında övülmesi olduğu açıktır. Gerek tüm teşkilat mensuplarımız, gerekse Sarıyerliler, yolsuzluk bataklığına saplanmış, kamu kaynaklarının terör örgütlerine sunulduğu bir yönetim anlayışından Sarıyer’imizin kurtarılmasını iple çekmektedirler.

Teşkilatımızın tüm fertleri el ele, gönül gönüle Sarıyer’imizi güzel günlere kavuşturmak için canla başla çalışmaktadır.

Sarıyer’imizi aydınlık bir gelecek beklemektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir