GündemManşet

ŞEHİT UĞUR TAŞCI SPOR KOMPLEKSİ DEV TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

 Şırnak Cizre’de geçtiğimiz yıl şehit düşen Sarıyerli Üsteğmen Uğur Taşçı’nın ismini taşıyan dev tesis; Ferahevler’de şehidin ailesi, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve futbolcuları ile Sarıyer halkının katıldığı törenle açıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı dev açılışta duygu dolu anlar da yaşandı.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Üsteğmen Uğur Taşçı’nın şehit olduğu günlerde evini ziyaret eden ve isminin yaşatılacağı bir tesis inşa etme sözü veren Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç konuşmasında, tesisin nice Uğur Taşçılar yetiştirmesini temenni ederken, alandaki çocuklardan da bunun sözünü aldı.

AÇILIŞA ŞEHİDİN AİLESİ VE GALATASARAY TAKIMI DA KATILDI

Tesisin açılışında Uğur Taşçı’nın annesi, babası ve eşi ile, CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Galatasaray Futbol Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve futbolcular Selçuk İnan, Semih Kaya, Cenk Gönen; Şehidin Komutanı Albay Ali İlker; STK’lar adına Gaziantepliler Başkanı Ali Uçar; CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz; CHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Oktay Alp’ın yanı sıra; sporcu ve vatandaşlar da hazır bulundu.

Ferahevler Spor Kulübü oyuncularının gösteri maçına Galatasaray Kulübü futbolcuları Cenk Gönen ve Semih Kaya eşlik etti. Kısa süreli oynanan gösteri maçında birbirinden güzel goller atılırken, izleyiciler yıldızları yakından izleme şansı buldu.

ŞÜKRÜ GENÇ’E TEŞEKKÜR ETTİLER

Şehidin eşi Esra Taşçı, eşinin iyi bir insan, iyi bir sporcu olduğunu belirterek, spor kompleksine tüm şehitler adına teşekkür etti. Şehidin babası Mehmet Taşçı ise Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibine teşekkür ederek, tesisin yeni Uğur Taşçılar yetiştirmesini temenni etti. Mahalle Muhtarı Turan Öztürk yaptığı konuşmasında mahalleye kazandırılan tesis ve şehit Uğur Taşçı’nın adının yaşatılmasından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ferahevler Spor Kulübü Başkanı Cemil Özbalta, Başkan Şükrü Genç’e kulüp formasını hediye ederken yaptığı konuşmasında: “30 yıldır bu çamur sahanın düzenlenmesini bekliyorduk. Başkanımıza bu güzel tesis için teşekkür ediyorum” dedi.

Genç: “Atatürk’ün izindeyiz!”

Sarıyer Belediye Başkanı Genç, toplumun daha akli selim, samimi, vatanını ve birbirini daha çok seven bireyler olmaları gerekliliğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin devamı ve Gazi Atatürk’ün izinde yürümek için hazır olacağız” dedi. Böylece Başkan Genç, 23 Ocak 2016’da Şırnak Cizre’de şehit düşen Üsteğmen Uğur Taşçı’nın taziye evinde verdiği “Üsteğmen Uğur Taşçı Spor Kompleksi” sözünü 22 Ocak 2017’de gerçekleştirmiş oldu. Konuşmaların ardından, Türk bayrağı ve Atatürk kaidesinin bulunduğu heykel açılışı, çocukların Atatürk şiiri eşliğinde açıldı.

10 BİN METREKARELİK ALANDA YAPILDI

Sarıyer Belediyesi, Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Caddesi’nde bulunan 10 bin metrekarelik alana inşaa edilen kompleksin içerisinde basketbol ve futbol sahaları, jimnastik aletleri, seyir terası, yürüyüş parkuru, sosyal donatı alanı bulunuyor. Kompleksle 7-14 yaş arasında gençlerin faydalanması için Sarıyer Belediyesi’nin her mahalleye kurduğu Gençlik Eğitim Merkezi şubesi ile 3-6 yaş arası çocukların eğitim aldığı Gündüz Bakımevi’ni de barındıran dev bir tesis topluma kazandırıldı.

İnşa edilen tesise Uğur Taşçı’nın ailesi ile görüşülerek “Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı Parkı ve Spor Kompleksi” adı verildi. Ferahevler Mahallesi sakinlerinin uzun yıllar boyunca eksikliğini yaşadığı merkezin tamamlanması ile nice Uğur’ların yetişmesi amaçlanıyor.

          

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir