GündemManşet

Semra Özal Büyükdere’deki köşkünü satılığa çıkardı

 

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Sarıyer Büyükdere’de tam 23 yıldır yaşadığı köşkünü 9 milyon dolara satışa çıkardı. 83 yaşındaki Özal, köşkü boşaltarak oğlu Ahmet Özal’ın evine taşındı.

Bekir BATU/ ÖZEL HABER

1993 yılında vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Sarıyer’de tam 23 yıldır yaşadığı köşkünü satılığa çıkardı. Büyükdere Mahallesi Sevimli Sokak’ta 3 numaralı köşküne 9 milyon dolar istediği öğrenilen Özal, kısa süre önce köşkü boşaltarak oğlu Ahmet Özal’ın evine taşındı. Özal’ın yaşadığı süre içinde 24 saat polis korumasında bulunan ev, şu sıralar yeni sahibini arıyor. Boğaza sadece 100 metre mesafedeki dubleks köşk, aynı zamanda pek çok ünlü yalıya da komşu. 83 yaşındaki Semra Özal, eşi Turgut Özal’ın 1993 yılında ölümünden sadece bir yıl sonra Büyükdere’deki bu eve taşınmıştı.

8 YIL ÖNCE SOYULMUŞTU

Semra Özal’ın satılığa çıkardığı köşk, 2009 yılında evine giren hırsızlar tarafından soyulmuştu. Görevli polisin dikkatsizliği nedeniyle köşke giren hırsızlar, Özal’ın ziynet eşyaları ve pek çok elektronik eşyasını çalarak kayıplara karışmıştı. Polisin yürüttüğü titiz çalışma sonucu 11 kişilik hırsızlık şebekesi çökertilmiş, Özal’ın çalınan ve Şanlıurfa’da toprağa gömülerek saklanan eşyaları ise polis tarafından ele geçirilerek kendisine teslim edilmişti.

Öte yandan yaklaşık 6 yıl önce de Semra Özal’ın, bir davete katılmak için yine bu evinden ayrılmak üzereyken kapıda düştüğü ve ayağını kırdığı öğrenildi. Özal’ın oğlunun evine taşınmadan önce uzun süredir evinden dışarı çıkmadığı belirtildi.

YASAL UYARI: Özel Haberimiz sariyergazetesi.com kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler