GündemManşet

ŞİLE SAHİLKÖY’E 51 DÖNÜM YENİ HAFRİYAT ALANI AÇILDI!

Sarıyer Gazetesi WhatsApp haber hattı!

 Şile Orman İşletme Şefliği sorumluluk bölgesinde kalan Sahilköy’deki tam 51 dönümlük ormanlık alan, hafriyat döküm sahası olarak kullanılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi söz konusu alanı işletmesi için İSTAÇ’a yetki verirken, devir bedeli olarak Orman Bölge Müdürlüğü’ne de 1 milyon 147 bin lira ödedi.

ÖZEL HABER/ BEKİR BATU

İstanbul’un en sakin ilçelerinden Şile’de, 51 bin metrekare yeni hafriyat sahası açıldı. Sahanın kullanım hakkı ise yasa gereği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Büyükşehir Belediyesi ise bu devir karşılığında Orman Bölge Müdürlüğü‘ne 1 milyon 147 bin 745 lira ödedi.

SAHANIN KULLANIM İŞİ İŞTAÇ A.Ş’YE VERDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce kullanım hakkı alınan saha, daha sonra Büyüşehir Belediyesi tarafından İSTAÇ A.Ş’ye verildi. Büyükşehir ile belediyenin iştiraklerinden İŞTAÇ A.Ş arasında yapılan protokole göre söz konusu alan için ödenen ücretler bu kurumdan tahsil edilecek.

SAHİLKÖY HAFRİYAT KÖYÜ OLACAK

Konuyla ilgili Mayıs ayında alınan belediye meclis  kararında şu ifadelere yer verildi. “Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Bölge Müdürlüğü uhdesinde bulunan ve madencilik faaliyetlerinin sona ermesi neticesinde Orman İdaresine teslim edilen; İstanbul Orman İşletme Müdürlüğü Şile Orman İşletme Şefliği hudutları dahilinde, Şile İlçesi Sahilköy 88, 159, 160, 161 nolu bölmelerde yer alan 51.702,96 m2, 465.283,40 m3 hacmindeki orman alanı, Orman Genel Müdürlügü’nün 20.03.2017 tarih ve 7 sayılı Olurlarıyla, 18.04.2014 tarih ve 28976 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Orman Kanunu’nun 16. Maddesinin Uygulama Yönetmeliği”ne göre Orman Bölge Müdürlüğüne 1.147.745,97 TL (bir milyon yüz kırk yedi bin yedi yüz kırk beş TL doksan yedi Krş) bedel ödenerek Başkanlığımıza kesin izinle tahsisi yapılmıştır.”

SARİYERGAZETESİ.COM/ ÖZEL HABER

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler