GündemManşet

Şişli’deki yılbaşı yasağına Ahmet Ünal’dan sert tepki

Şişli Kaymakamlığı’nın, Şişli Belediyesi’nce düzenlenecek olan yılbaşı kutlamalarını güvenlik gerekçesiyle yasaklamasına İyi Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal sert tepki gösterdi.

***

Ünal “Son derece yanlış olan bu karardan derhal dönülmesi gerekir, bu konuda Şişli Belediyesi’nce gerekli başvuruların ve itirazların yüksek sesle dillendirilmesi gerekir” dedi.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

İlgili yasağın hayat tarzına müdahale olduğunu ifade eden İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal şöyle konuştu:” Ülkemizde farklı alanlarda ve farklı konularda kalabalıklar bir araya gelmektedir ve bu kalabalıkların herhangi birisine güvenlik gerekçesiyle müdahale edildiğini görmedik. En basit örnek futbol müsabakalarıdır. 40-50 bin insanın bir araya geldiği maçlar güvenlik nedeni ile ertelenir mi? Cevap basit ertelenmez. Bu durum zor dönemlerden geçen halkımızın moral değerlerini de düşürecektir.Bu karar ülkemizin terör ikliminden çıkıp normalleşmesine karşıda yapılan bir harekettir. Devletimiz halkını terör ve benzeri saldırılardan koruyabilecek kudrete sahiptir. Derhal bu hatadan dönülmesi gerekir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir