GündemManşet

ŞÜKRÜ GENÇ: “ŞİMDİ BİRLİK ZAMANI”

Sarıyer Belediyesi ilçedeki tüm okul aile birliklerine Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir kahvaltı verdi. Belediye Başkanı Şükrü Genç, okul aile birliği temsilcileriyle el ele tutuşarak, “Şimdi, birlik olma zamanı” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Okul müdürleri, öğretmenler, MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Özcan ve velilerle birlikte eğitim camiası, okul aile birlikleri kahvaltısında bir araya geldi. Prof. Dr. Özcan, okul, anne baba iletişimi ile ilgili bir konuşma yaparak, temel eğitimin önemine vurgu yaptı. Eğitimin önemini ve okulların eksiklerinin yakından takip edildiğini vurgulayan Başkan Genç, konuşmasında, toplumsal birlik ve barış mesajı verdi. Binanın en önemli unsurunun, temeli olduğunu kaydeden Başkan Genç, çocukların eğitiminde ilkokulun öneminin altını çizerek, “Çocuklarımızın, ülkesine, Atatürk’üne, bilime ve derslerine sahip çıkan bireyler haline getirmek zorundayız” dedi.

ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ!

MEF Üniversitesi ile Sarıyer Belediyesi’nin birlikte geliştirdiği bir projeyle eğitimcilerin eğitilmesi konusunda yapılan çalışmaya atıfta bulunan Başkan Genç, “Profesörler, doçentler, sadece öğretmenlerimizi değil, çocukların eğitimine de destek veriyor” dedi. Genç, Belediye bünyesinde de; SAGEM’lerin, Sarıyer Akademi’nin ücretsiz eğitiminde başarılı sonuçlar elde edildiğini anımsatarak, Milli Eğitim’le rakip olmadıklarını kaydetti.

Kritik günlerden geçtiğimizi belirten Başkan Genç, “Referandum sürecinde ortam çok gergin. Hepinizden çevrenizde, mahallenizde barışın sürdürülmesine katkı sunmanızı rica ediyorum. Referandum da geçer. Ama bölünürsek ‘Evet’in de hayırı olmaz, ‘Hayır’ın da.” dedi.

BİZİM SURİYE OLMAMIZI İSTİYORLAR

Suriye’de de bulunduğunu dillendiren Başkan Genç mültecilerle duygudaşlık kurulması gerektiğini ifade ederek, “Bilin ki o direk dibinde elini açmış dilenen Suriyeli bir zamanlar bizim gibiydi. Bizim de o seviyeye inmemizi isteyen güçler var. Siz okul aile birliklerinin, siyasi görüşünüz, inanç ve kökeniniz ne olursa olsun, barışı unutmayın ve sakın ihmal etmeyin” dedi.

Daha sonra, herkesin el ele tutuşmasını isteyen ve konuklarla el ele tutuşan Başkan Genç, “Bakınız. Burada her görüşten insan var. Ama birbirimizin elini böyle tutarsak, tüm engelleri aşarız” sözleriyle toplumsal birlik ve barış mesajı verdi.

Daha fazla göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler