GündemManşet

Taraflardan çağrı: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sarıyer Spor Kulübü’ne otobüs bağışlasın, polemik bitsin!

 

ÖZEL HABER/ SARİYERGAZETESİ.COM

Sarıyer Belediyesi’ne ait Sarıyer Spor Kulübü‘ne tahsisli kulüp otobüsünün Adalet Yürüyüşü’nde kısa süreliğine yer alması, ilçe siyasetinde ve spor camiasında polemik konusu olmaya devam ediyor. Belediyedeki otobüslerin cenaze yakınlarına tahsis edilmesinden dolayı, o sırada boşta olan Sarıyer Spor Kulübü armalı otobüs, kısa süre önce Baş şoförlük tarafından Adalet Yürüyüşü’ne gönderilmişti. Yürüyüş sırasında kulüp otobüsünü kortejde gören Belediye Başkanı Şükrü Genç de durumdan rahatsızlık duyarak verdiği talimatla kulüp otobüsünü hemen boş bir şekilde Sarıyer’e geri göndermişti.

KADİR ABİ SARIYER’E OTOBÜS BAĞIŞLASIN!

A Haber’deki görüntülerde Sarıyer Spor Kulübü otobüsünü gören Sarıyer’deki bazı AK Partililer de olayı sosyal medyada gündeme taşımışlardı. Yaşanan polemikler üzerine bir grup Sarıyer taraftarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Sarıyer Spor Kulübü’ne yeni bir otobüs bağışlaması çağrısında bulundu. Sarıyer Belediyesi’nin kulübe bağışladığı otobüsün yerine daha büyük ve daha modern bir otobüs bağışlanmasını isteyen taraflar; ” Sayın Kadir Topbaş’tan kulübümüze otobüs bağışlamasını bekliyoruz. Sarıyer’e bir jest yaparak biz taraftarların yüzünü güldürsün. Mevcut otobüsümüzün modeli eski, ancak Sayın Topbaş çok daha yeni ve donanımlı bir otobüsü kulübe bağışlayabilir. Böylece Sarıyer’deki bu gereksiz polemikler ortadan kalkmış olur. Sarıyer’deki Ak Partili yöneticileri de bizim bu talebimizi dikkate almalarını ve Sayın Topbaş’a bizim bu beklentimizi iletmelerini bekliyoruz. Sarıyer Belediyesi’ni eleştirmek yetmez bu soruna çözüm bulmak da gerekir. Yeni bir otobüs bu konuda en güzel cevap olacaktır” diye konuştu. Taraftarlar, ayrıca otobüs konusunu polemik yapmak yerine kulübe yeni bir otobüs kazandırılmasının çok daha önemli ve yararlı olacağı uyarısında bulundu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir